شهر وین؛ شناخته‌شده‌ترین شهر اتریش

شهر وین یکی از معروف‌ترین شهرهای اروپایی و نیز پایتخت کشور اتریش می‌باشد که هر ساله میلیون‌ها گردشگر را به خود جذب می‌کند. با وجود اینکه جاذبه‌های گردشگری اتریش به شهر وین ختم نمی‌شود، بسیاری از توریست‌ها این شهر را سرچشمهٔ زیبایی‌های اتریش می‌دانند که تا حد زیادی هم درست است. برای سفر به اتریش و بازدید از وین می‌توانید جهت اخذ ویزای شنگن اتریش با همکاران ما در شرکت ساحل شنی در تماس باشید. وین شهری تاریخی و متمدن بوده و پیشینه‌ای غنی در خود دارد. همین پیشینهٔ ارزشمند باعث شده اماکن تاریخی بسیار خاصی در این شهر به یادگار بمانند که بسیار دیدنی هستند. در این شهر همچنین می‌توانید از معماری ساختمان‌ها، رودخانهٔ دانوب، درشکه‌های بسیار پرآوازه و دیگر جذابیت‌ها لذت ببرید. ما در این مقاله بهترین‌های وین را گردآوری کرده‌ایم تا شما پیش از سفر با جذابیت‌های این شهر زیبا آشنا شوید.

 1. کاخ شونبرون (Schönbrunn Palace)

این کاخ زیبا و چشمگیر دارای معماری باروک بوده و فضایی بسیار دیدنی مقابل خود دارد. شونبرون در قرن هجده میلادی ساخته شده و یکی از جذابیت‌های آن محیط سرسبز و باغ بسیار وسیع اطراف کاخ است. جالب است بدانید که کاخ شونبرون دارای هزار و چهارصد و چهل و یک اتاق می‌باشد که در نوع خود بسیار بی نظیر بوده و نشان از وسعت کاخ دارد. یکی از معروف‌ترین اتاق‌های آن اتاقی است که ماریا ترزا در آن اقامت داشته و متعلق به او بوده است. این کاخ بسیار خاص و دیدنی در لیست سازمان جهانی یونسکو ثبت شده و به شدت از آن محافظت می‌شود. در این کاخ موزه‌هایی نیز برای تماشا کردن وجود دارد. اگر همراه با فرزندتان به این کاخ می‌روید، حتماً او را به موزهٔ کودکان ببرید و بدانید که برایش بسیار جالب خواهد بود.

 1. مدرسهٔ سوارکاری اسپانیایی (Spanish Riding School)

این مدرسهٔ سوارکاری یکی از قدیمی‌ترین و مهیج‌ترین مدارس سوارکاری اسپانیایی موجود در وین است. در واقع باید گفت که قدمت ساخت این مدرسه به امپراتوری ماکسیمیلیان دوم می‌رسد. خودِ مدرسه به سبک باروک ساخته و معماری شده است. اگر بخواهید نمایش سوارکاری بسیار دیدنی آن را ببینید، باید به کاخ هافبورگ رفته و از آن دیدن کنید. البته با توجه به استقبال بی نظیر مردم از این نمایش، بهتر است بلیت‌ها را اینترنتی خریداری کنید تا با اتمام بلیت مواجه نشوید.

 1. خانهٔ هاندر تواسر (Hundertwasser)

اگر به وین رفتید حتماً به خانهٔ هاندر تواسر هم سر بزنید. در واقع این خانه در وین نماد و سمبل دوستی با طبیعت است. به محض دیدن خانه متوجه می‌شوید که این یک خانهٔ معمولی نیست و ظاهر بسیار عجیبی دارد. در واقع باید بدانید که این خانه توسط یک نقاش طراحی شده که نام خانوادگی او را بر خانه گذاشته‌اند. هدف از این طراحی استفاده از رنگ‌های شاد و جذاب و زنده و در زمان پایان طراحی در سال ۱۹۸۵ میلادی، بسیاری از ساکنان آن را هنرمندان و موسیقی دانان تشکیل می‌دادند. شما می‌توانید با دیدن نمای این ساختمان لذت ببرید و سپس به کافه‌های اطراف آن رفته و دمی را با لذت بیاسایید.

 1. هافبورگ (Hofburg)

از دیگر کاخ‌های دیدنی وین می‌توان به هافبورگ اشاره کرد. در واقع وین مرکز امپراتوری در زمان‌های قدیم بوده و تعجبی ندارد اگر کاخ‌های زیادی را در دل خود جای داده باشد. این کاخ به عنوان مرکز اقامت دائمی بسیار از پادشاهان و امپراتوری ها از جمله امپراتوری هابسبورگ بوده است و از بعد سیاسی و تاریخی جزو کاخ‌های بسیار استراتژیک محسوب می‌شود. امروزه رئیس جمهور اتریش در این کاخ اقامت می‌کند؛ با این حال بخش‌های زیادی از آن قابل بازدید است. نکتهٔ جالب توجه اینکه در این کاخ از سبک‌های متنوع معماری از جمله باروک، گوتیک و رنسانس بهره گرفته شده و این بر زیبایی کاخ افزوده است. تعداد اتاق‌های این کاخ از شونبرون هم بیشتر بوده به دو هزار و ششصد می‌رسد. در این مجموعه می‌توانید به موزهٔ سی سی بروید، از بخش نقره‌جات دیدن کنید، به بازدید از ساختمان سلطنتی بروید، موزهٔ تاریخ طبیعی را ببینید، به بازدید از کتابخانهٔ ملی اتریش بپردازید و از دیدن تجملات مربوط به دوران امپراتوری غرق حیرت شوید.

 1. خیابان کارتنر اشتراسه (Kartner Strasse Street)

یکی از معروف‌ترین خیابان‌های وین کارتنر اشتراسه نام دارد. اهمیت و محبوبیت این خیابان در وین اتریش مانند شانزه لیزه در پاریس و خیابان ولیعصر در تهران می‌باشد. در این خیابان می‌توانید مغازه‌های جذابی را با تنوع قیمت مختلف بیابید، به کافه و رستوران‌های بسیار خوبی بروید، از دیدن ویترین برندهای معروف دنیا به وجد بیایید و اجازه دهید عطر درختان لیمو در این خیابان روح شما را لمس کند. مراکز خرید موجود در این خیابان بسیار خاص و مورد پسند بوده و خیلی هم شلوغ و پر رفت و آمد است. به علاوه در این خیابان برخی ساختمان‌های قدیمی چشم شما را می‌گیرد که متعلق به قرن هجده میلادی هستند. یکی از معروف‌ترین المان‌های موجود در این خیابان آب‌نمای دانر  است که توسط فردی به همین نام اوایل قرن هجده میلادی ساخته شده و سمبل قدرت و دانش است.

 1. کلیسای سنت استفان  (Cathedral Saint Stephan)

کلیسای سنت استفان را می‌توان مهم‌ترین و بزرگ‌ترین کلیسای وین دانست. این کلیسا که  اوایل قرن هجده میلادی با سبک گوتیک ساخته شد و دارای شگفتی‌های زیادی است. از جمله دیدنی‌های این کلیسا می‌توان به دروازه‌های قدیمی و برج‌هایی اشاره کرد که در دو طرف بنا کشیده شده و از سازندگان غیر مسیحی به جا مانده اند. البته ساخت بنای اولیه به زمانی دورتر از قرن هجده برمی گردد. در واقع بنای اولیهٔ این کلیسا در قرن دوازده میلادی گذاشته شد. بعدها در قرن چهارده کلیسا مورد بازسازی قرار گرفت و تغییراتی از جمله احداث نمازخانه‌های سنت الیجیوس، سنت تیرنا،  و سنت کاترین در آن انجام شد. این تغییرات در قرن پانزده با ساخت برج معروف کلیسا ادامه دار شد و نوسازی آن تا قرن نوزده نیز امتداد پیدا کرد. از دیگر دیدنی‌های کلیسای سنت استفان می‌توان به اتاق ساعت، ناقوس پورمن، برج شمالی، گنجینهٔ و نیز آثار هنری موجود نام برد.

 1. قصر بلودر (Palais du Belvedere)

قصر بلودر را فقط باید دید تا از تجملات و شکوه آن چیزی در ذهن تصور کرد. این قصر با هیچ قصر دیگری قابل قیاس نیست. در واقع بلودر متشکل از دو قصر بالایی و پایینی به نام‌های اوبرس و آنترس می‌باشد که به سبک باروک معماری شده اند. در اوبرس می‌توانید جلوهٔ تمام عیاری از زندگی سلطنتی از جمله سالن‌هایی که پوشیده از سنگ مرمر هستند، ستون‌هایی که به زیبایی هر چه تمام‌تر گچ بری شده اند، مجسمه‌های بسیار مجلل و نقاشی‌های دیدنی را ببینید. آنترس نیز دست کمی از قصر بالایی ندارد؛ این قصر نیز دارای تابلوهای بسیار نفیس و گالری های سنگ مرمر است که مجسمه‌های بسیار ارزشمندی در آن نگهداری می‌شود. علاوه بر این دو قصر می‌توانید به قصر زمستانی نیز سر بزنید، به باغ نارنجستان بروید، از گنجینه‌های قرون وسطا دیدن کنید، در باغ‌های زیبایش قدم بزنید و از شکوه آن به وجد بیایید. گفتنی است که آثار موجود در این قصر ها در فاصلهٔ قرن‌های دوازده تا شانزده میلادی ساخته شده اند.

 1. شهرداری وین (City Hall)

این ساختمان بسیار زیبا و جذاب دارای سبک معماری نئوگوتیک بوده و امروزه به عنوان ساختمان شهرداری مورد استفاده قرار می‌گیرد. زیبایی و وسعت این ساختمان نخستین چیزی است که چشم‌ها را به سوی آن می‌کشاند. این ساختمان در قرن‌ها پیش شروع به ساخت شده و اواخر قرن نوزده میلادی تکمیل گردیده است. یکی از مشهورترین المان‌های آن مجسمهٔ راتاسمن است که بر فراز برج قرار گرفته است. جالب است بدانید که بخشی از فضای باز این ساختمان مسقف بوده و امروزه محل اجرای انواع کنسرت ها و برنامه‌های مفرح در آن اجرا می‌شود و اگر شانس بیاورید، می‌توانید در یکی از این برنامه‌ها شرکت کرده و یک تفریح خوب همگانی را در وین تجربه کنید. یکی از بخش‌هایی که بازدیدکنندگان را جذب خود می‌کند، درشکه‌هایی است که نزدیک درب ورودی در گذشته مردم را سوار کرده و در نزدیکی ساختمان پیاده می‌کرده است. این بدان سبب است که فاصلهٔ درب ورودی تا ساختمان بسیار زیاد است. به علاوه بازدید از اتاق نظامی، اتاق سنا با آن طلاکوبی‌ها و شمعدان‌های زیبایش و نیز اتاق کار شهردار از دیگر دیدنی‌های این ساختمان می‌باشد.

 1. کلیسای سنت پیِر (Saint Pierre Church)

کلیسای سنت پیرِ را می‌توان کلیسایی دانست که برای ساخت آن از کلیسای سنت پیِر رم الهام گرفته شده است. کلیسای سنت پیِر وین در قرن هجده میلادی ساخته شده و از نشانه‌های وجود گنبدی بزرگ بر فراز ساختمان است. این کلیسا دارای یک ستون بسیار معروف هم هست که ستون طاعون نمام داشته و دارای بیست و یک متر ارتفاع است. این ستون سمبل پایان طاعون در وین در اواخر قرن هفده میلادی است که در نزدیکی کلیسا ساخته شد و در ساخت آن از معماری باروک استفاده گردید. از این کلیسا با نام کلیسای دانشگاهی نیز یاد می کنند؛ چرا که در گذشته افرادی مانند چارلز اول در مدرسهٔ همین کلیسا به تحصیل علم پرداخته بودند. از دیگر جاذبه‌های کلیسای سنت پیر می‌توان به مجموعهٔ آثار هنری آن اشاره کرد که به صورت اختصاصی در این کلیسا گرد آوری شده و از آنها محافظت می‌شود.

 1. خانهٔ اپرای وین (Opera House)

 از جمله مجلل ترین و معروف‌ترین سالن‌های اپرا در دنیا، خانهٔ اپرای وین است که هر ساله میزبان هنرمندان موسیقی دان و خوانندگان اپرای معروف دنیاست. در این سالن ارکسترهای بسیار معروفی همراه با نمایش باله اجرا می‌شود و بسیاری از هنر دوستان تنها برای حضور در یکی از این مراسم و ارکسترها است که به وین سفر می کنند. شروع این حرکت را می‌توان به اوایل قرن هفده میلادی نسبت داد. این سبک از ساختمان با این وسعت در قرن هجده میلادی شکل گرفت و برای ساخت آن از سبک معماری رنسانس بهره برده شد. این ساختمان دارای ویژگی‌های خاصی از جمله حالت پلکانی آن، نقاشی‌های معروف موجود در آن و اتاقی مشهور به اتاق نفیس می‌باشد. ظرفیت سالن خانهٔ اپرای وین بیش از دو هزار نفر بوده و بیش از صد موسیقی دان این سالن را برای اجرای خود برگزیده اند.

 1. کلیسای کارل‌ اسکیرچ (Karlskirche)

در بخش‌های قبلی از طاعونی که وین را فرا گرفت صحبت کردیم. این کلیسا مکانی است که به فردی به نام سنت چارلز بُرومئو اهدا شده است؛ فردی که برای رفع طاعون شبانه روز به دعا مشغول بود و هر کاری از دستش برمی آمد برای رفع این مشکل انجام داد و در چشم مردم بسیار محبوب گردید. این کلیسا در اوایل قرن هفده میلادی به سبک باروک ساخته شد و از ویژگی‌های آن می‌توان گنبد بسیار بلند و ستون‌های بسیار منحصر به فردش را نام برد. طراحی ستون‌ها به شکلی است که دارای مارپیچی از تصاویر بوده که زندگی چارلز را به تصویر روایت می‌کند. در داخل کلیسا هم نقاشی‌های قدیمی و بسیار ارزشمندی بر دیوارها دیده می‌شود که مهم‌ترین آنها نقاشی بالای محراب است.

 1. تئاتر ملی وین (National Theater)

تئاتر ملی وین یکی از معروف‌ترین سالن‌های تئاتر دنیا است. این سالن تئاتر به این دلیل مشهور شده که نمایش‌های آلمانی زیادی در آن اجرا و مورد استقبال قرار گرفته است. نمایش پردازان مشهوری در این سالن نمایش اجرا کرده‌اند که همین امر اعتبار سالن تئاتر را به شدت افزایش داده است. البته باید گفت که اواسط قرن بیست میلادی دچار آتش سوزی شد و یک سال بعد مجدداً بازسازی شده و درهایش به روی عموم باز شد. باید این را هم اضافه کرد که فضای بیرونی ساختمان دارای تندیس‌های نفیس و مجسمه‌های ارزشمندی است که بازدیدکنندگان از دیدن آنها لذت می‌برند.

 1. ساختمان پارلمان اتریش (Parliament)

این ساختمان محلی برای مجلس اتریش و نماینده‌های پارلمان بوده و زیبایی ساختمان همه را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد. در معماری این ساختمان از بناهای یونانی الهام گرفته شده که از نمونه آن می‌توان به ستون‌ها و تزئینات ساختمان اشاره کرد. به علاوه سنگ تراشی‌های ساختمان بسیار هم‌راستا با سبک یونانی بوده و زیبایی و اصالت خود را حفظ کرده است. از دیگر زیبایی‌های این ساختمان می‌توان به سمبل الههٔ پالاساتنا آتن اشاره کرد که یک مجسمهٔ چهار متریِ طلاکوب است. در این مورد آثار دیگری نیز نظیر سمبل رودخانهٔ دانوب، مجسمهٔ اینن (Inn)، مجسمهٔ اِلبه (Elbe) و مجسمهٔ مولدوا (Moldau) اشاره کرد.

اتریش کشوری جذاب برای گردشگری، تحصیل و اقامت محسوب می‌شود. برای اخذ ویزای اتریش و سفر به این کشور دیدنی، حتماً با شماره گیری ۰۲۱۵۷۹۳۸ با همکاران ما در شرکت ساحل شنی درخشان تماس بگیرید تا به صورت انفرادی یا با خانواده و دوستان به این سرزمین خاص سفر کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − نه =