وقت سفارت فرانسه

کشور زیبای فرانسه در جنوب غربی اروپا واقع شده است. این کشور در همسایگی کشورهای مهمی همچون آلمان، سوئیس، ایتالیا و بلژیک قرار دارد. فرانسه عضو معاهدهٔ شینگن است و اگر قصد سفر به این کشور را دارید، باید با درخواست رسمی از سفارت فرانسه در ایران، وقت سفارت فرانسه را دریافت کرده و پس از انجام مراحل اداری، ویزای فرانسه را اخذ کنید.

کشور فرانسه دارای متنوع ترین وضعیت آب و هوایی می‌باشد و توریست‌ها می‌توانند از مناظر طبیعی آن همچون مناطق دشتی، کوهستانی، سواحل و رشته کوه‌های مرتفع لذت ببرند. به طور کلی فرانسه دارای آب و هوای معتدل است و گردشگران فرانسه می‌توانند چهار فصل بهار، تابستان، پاییز و زمستان را در این کشور تجربه کنند. گردشگران فرانسه هنگام سفر به این کشور می‌توانند از جاذبه‌های گردشگری بی نظیر آن دیدن کنند. برخی از بهترین جاذبه‌های گردشگری فرانسه موزهٔ لوور، برج ایفل، کاخ ورسای و قصر تویلری است.

اگر قصد دارید به فرانسه سفر کنید، باید بدانید که این کشور یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری، تحصیلی و مهاجرتی در جهان است. پاریس پایتخت کشور فرانسه است که یکی از بهترین و زیباترین شهرهای دنیا به شمار می‌آید. اغلب جاذبه‌های معروف فرانسه نیز در این شهر قرار دارند.

 

در راه اخذ ویزای فرانسه چه مراحلی وجود دارد؟

همانطور که می‌توان حدس زد، اولین مرحله در روند اخذ ویزای فرانسه پر کردن فرم تقاضانامه از سفارت فرانسه است. شما می‌توانید این کار را به کارشناسان و مشاوران حرفه ای ما بسپارید. شرکت ساحل شنی درخشان  سال هاست در زمینهٔ اخذ ویزا فعالیت می‌کند و همکاران ما می‌توانند در کوتاه ترین زمان ممکن، وقت سفارت را برای شما مهیا کنند.

باید بدانید که ویزاهای مختلفی برای اهداف متفاوت سفر به فرانسه وجود دارد. شما باید با توجه به دلیل سفرتان، یکی انواع مختلف ویزای فرانسه را انتخاب کنید. این موضوع اهمیت ویژه‌ای دارد؛ چراکه مدارک مورد نیاز در هر نوع با دیگری متفاوت است. برای مثال اگر می‌خواهید برای گردش به فرانسه بروید، حتماً باید ویزای گردشگری بگیرید و اگر می‌خواهید برای درمان نوع خاصی از بیماری به این کشور سفر کنید، باید ویزای درمانی اخذ کنید. پس از آن باید بر اساس نوع ویزای درخواستی، مدارک مورد نیاز برای ارائه در روز مصاحبه را آماده کنید. در مرحلهٔ آخر نیز لازم است مدارک آماده شده را در تاریخ و ساعت مشخص شده، به سفارت فرانسه تحویل دهید. رأی نهایی سفارت پس از انجام بررسی های مورد نیاز اعلام می‌شود.

 

وقت سفارت فرانسه و چگونگی آن

هدف از اخذ ویزای شینگن فرانسه داشتن اجازهٔ ورود به این کشور و دیگر کشورهای عضو شینگن است. باید بدانید که با این ویزا نمی‌توانید در کشور فرانسه مشغول به کار شوید و تنها اجازهٔ تردد در زمان تعیین شده در ویزا برایتان میسر خواهد بود. این نوع روادید با اعتبار سینگل، دابل  یا مولتی صادر می‌شود.

کشور فرانسه عضو اتحادیهٔ شینگن است و برای سفر به این کشور نیاز به ویزای شینگن دارید. حضور فرد متقاضی جهت انگشت نگاری و ارائه مدارک در روز تعیین شده از طرف سفارت الزامی می‌باشد. شما می‌توانید با کمک گرفتن مشاوران ما در شرکت ساحل شنی درخشان  این پروسه را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهید. منظور از وقت سفارت فرانسه رزرو وقت است تا بدانید در چه تاریخ و چه ساعتی باید در سفارت حاضر شوید. رزرو وقت سفارت فرانسه صرفاً با تائید خود سفارت انجام می‌پذیرد.

در وقتی که سفارت به شما می‌دهد، باید مدارک موردنیاز را آماده کرده و تحویل دهید. سپس در زمان تعیین شده در سفارت کارهایی از قبیل انگشت‌نگاری انجام می‌شود.

 در این رابطه می‌توانید با شمارهٔ ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس گرفته تا مشاوران ما شرایط اخذ ویزا را به طور کامل برای شما توضیح داده و مجریان مجرب ما در کوتاه ترین زمان ویزای شما را آماده کنند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای کشور فرانسه

مدارکی که باید در وقت سفارت فرانسه آمادهٔ تحویل داشته باشید شامل موارد زیر می‌باشد:

 • پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • شناسنامه و ترجمهٔ صفحه‌های آن
 • اسناد بانکی برای ارائهٔ گردش حساب در ۶ ماه گذشته
 • اسناد مالکیت منزل یا زمین که به نام فرد متقاضی باشد.
 • نامه‌های کاری فرد که نشان از اشتغال به کار وی داشته باشد.
 • نامهٔ اشتغال به تحصیل متقاضی در دانشگاه های ایران که نشان از دلیلی قانونی از برگشت شما به ایران داشته باشد.
 • عکس پرسنلی جدید با زمینهٔ سفید و تمام رخ در سایز ۵× ۳.۵
 • مدارک شغلی معتبر نظیر قرارداد استخدام، برگهٔ مرخصی دارای تأییدیه از کارفرما و مواردی از این قبیل
 • رزرو هتل 
 • رزرو بلیط هواپیما 
 • بیمه مسافرتی
 • رضایت نامهٔ محضری پدر و مادر برای افراد زیر سن قانونی
 • نسخهٔ فرم تقاضانامه برای هر فرد به صورت جداگانه
 • شرح کتبی قصد از سفر یا مهاجرت
 • رسید پرداخت هزینهٔ خدمات سفارت فرانسه
 • دعوت‌نامه برای سفارت فرانسه

    لازم به ذکر است که برای اخذ وقت سفارت فرانسه تنها کافیست کپی پاسپورت خود را ارائه کنید.                                           

نکات قابل توجه برای وقت سفارت فرانسه

تمامی مدارک فوق باید به صورت رسمی توسط مؤسسات دارالترجمه ترجمه شوند و مهر رسمی دادگستری داشته باشند.

باید از تمامی مدارک یک نسخه کپی تهیه کنید. اصل مدارک پس از بررسی های اولیه به شما بازگردانده می‌شود. اما بررسی‌های لازم از روی نسخهٔ کپی انجام می‌پذیرد.

در روز مشخص شده به موقع در سفارت حاضر شوید. لباس مناسب بپوشید، صادقانه به پاسخ دهید و از دادن توضیحات طولانی اجتناب کنید.

مدارک شما و نوع مذاکره‌تان با افسر سفارت باید نشان از قصد بازگشتتان به ایران باشد. به عبارت دیگر، باید اثبات شود که شما پس از اتمام دورهٔ ویزا، حتماً به کشورتان بازمی‌گردید.

پس از انجام روال اداری, رسیدی به شما تحویل داده می‌شود که روی آن زمان مراجعه به سفارت برای اطلاع از نتیجهٔ نهایی نوشته شده است. شما برای دریافت نتیجه باید رسید را همراه داشته باشید.

با اخذ ویزای توریستی می‌توانید تا مدت حداکثر ۹۰ روز در کشور فرانسه اقامت داشته باشید.

مدارک مندرج ازجمله مدارک مشترک و عمومی محسوب می‌شود. شما با توجه به شرایط فردی و شغلی و نیز نوع ویزای درخواستی نیاز به مدارک مکملی دارید. برای اطلاع از این نکات با مشاوران ما در شرکت ساحل شنی درخشان در ارتباط باشید.

هزینهٔ ویزا به صورت نقدی یا با کارت پرداخت می‌شود و قابل استرداد نیست.

شما می‌توانید با شماره گیری ۰۲۱۵۷۹۳۸ و تماس با همکاران ما در شرکت ساحل شنی درخشان اطلاعات جامع و مفیدی در مورد وقت سفارت، فرم های سفارت، شرایط سفر و اقامت، انواع ویزا و مراحل دریافت ویزای فرانسه دریافت کنید. منتظر تماس شما هستیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + بیست =