از خیابان شانزه لیزه بیشتر بدانیم

کشور فرانسه را می‌توان یکی از جذاب‌ترین و پر پرطرفدارترین کشورهای اروپا و حتی دنیا از دید گردشگران دانست. این کسور دارای محبوبیت زیادی است؛ آب و هوای دلپذیر، اماکن تفریحی متنوع، طبیعتی زیبا و سیستم اقامتی مناسب برای گردشگران در هر سطح از توان مالی باعث گردیده گردشگران به این کشور زیبا بروند و از جاذبه‌های گردشگری فرانسه لذت ببرند. نقش مردم فرانسه و روحیهٔ مهمان پذیر بودنشان را نیز نباید در این مورد نادیده گرفت. شما می‌توانید با اخذ ویزای شنگن فرانسه به این کشور زیبا بروید و از شهرهای معروف آن همچون پاریس، لیون و نیس دیدن کنید. برای اخذ این ویزا می‌توانید با همکاران ما در شرکت ساحل شنی در ارتباط باشید. یکی از محبوب‌ترین و مشهورترین شهرهای فرانسه پاریس است. پاریس دارای جاذبه‌های منحصر به فردی است که بسیاری از گردشگران به خود می‌کشاند. در واقع بسیاری از آثار و اماکن ثبت شدهٔ فرانسه در سازمان جهانی یونسکو در همین شهر قرار دارد. شانزه لیزه یکی از معروف‌ترین خیابان‌های پاریس بوده که دارای ویژگی‌های مخصوص به خود می‌باشد. ما در این مقاله سری به این خیابان معروف شانزه لیزه در پاریس می‌زنیم تا از تاریخچهٔ این خیابان، ویژگی‌های آن و نیز کارهایی که می‌توان در آن انجام داد سر در بیاوریم. شما هم همراه ما در این خیابان قدم بزنید.

معرفی خیابان شانزه لیزه (Champs-Elysées)

پاریس شهری است که به شهر عشاق معروف بوده و همهٔ مردم دنیا آن را به عنوان یک شهر شیک و رمانتیک می‌شناسند. این شهر دارای اماکن تاریخی ارزشمند، موزه‌های بسیار معروف و بین المللی و خیابان‌های خاص است. یکی از معروف‌ترین خیابان‌های پاریس که شهرت جهانی دارد شانزه لیزه است. این خیابان که طولی حدود دو کیلومتر دارد، دارای مراکز خرید، دیدن تغییرات مد و فشن، بازدید از بوتیک‌های معروف و برندهای جهانی، رستوران‌های بسیار خاص و شیک و غیره می‌باشد. مردم از قدم زدن در این خیابان و تماشای تکاپو و هجیان موجود در آن به وجد می‌آیند. با ما باشید تا دربارهٔ پیشینهٔ این شهر با هم اطلاعاتی را مرور کنیم و سپس به ویژگی‌های مختلف آن بپردازیم.

پیشینهٔ خیابان شانزه لیزه

همان‌طور که پیش‌تر نیز گفته شد، خیابان شانزه لیزه دارای شهرتی جهانی است و برای همین هم هست که بسیاری از برندهای معروف جهان در این خیابان شعبه دارند و همه در رقابت هستند تا جایگاه بهتری در این خیابان پیدا کنند. اما شهرت این خیابان از کجا می‌آید و از چه زمانی به وجود آمد را در این بخش خواهید خواند. پیش‌تر، یعنی در قرن‌های شانزده و پیش از آن اصلاً چنین خیابانی وجود نداشت. در این مکان فضایی کاملاً سبز و پر درخت وجود داشت و حالت شهری به خود نگرفته بود. پس از آن در سال ۱۶۴۰ میلادی، در راستای درختانی که کنار به کنار هم کاشته شده بودند و در امتداد  یکدیگر بودند خیابانی تشکیل دادند و نام آن را شانزه لیزه گذاشتند. اما این نام از کجا آمد؟ باید بدانید که شانزه در زبان فرانسوی به معنی زمین است و لیزه یک واژهٔ بر گرفته از اساطیر یونان باستان به معنای بهشت است. از آنجایی که این خیابان در فضایی کاملاً پر دار و درخت به وجود آمد، نام آن را زمین بهشتی یا همان زمین الیزه گذاشتند که به مرور نام فرانسوی آن در همهٔ کشورها جا افتاد. اما چرا این خیابان این‌قدر معروف شد؟ در واقع این یک کار برنامه ریزی شده بود که از سوی ژنرال کولبرن مورد ارائه و بررسی قرار گرفت و هزینه‌های زیادی در راستای بین المللی کردن این خیابان انجام پذیرفت که موفقیت آمیز نیز بود. در نتیجهٔ این برنامه ریزی‌ها شانزه لیزه به خیابانی شیک و خاص بدل شد که هر کسی توان خرید یا اجارهٔ مغازه و حتی خرید لوازم از آنجا را نداشت. این کار و روند رفته رفته پیش رفت تا به شکل امروزی رسید. همین امر توجه گردشگران را به این خیابان جلب کرد و تردد و رفت و آمد در آن به عنوان معضلی مطرح گردید. به همین دلیل در سال ۱۹۹۴ میلادی، پیاده‌روها شکل جدید و عریض‌تری به خود گرفت تا رفت و آمد در شانزه لیزه آسان‌تر شود. در همان زمان هم اشراف و افراد تراز اول جامعه فقط می‌توانستند در این خیابان بهره ببرند و دیگران تنها به بازدید از آن اکتفا می‌کردند.

این سیستم امروزه هم قابل مشاهده است. شانزه لیزه دارای بهترین رستوران‌ها و کافه‌ها، مغازه‌های لوکس با برندهای معروف برای فروش و بخش‌های اداری بسیار مهم است. شانزه لیزه یک خیابان تمام عیار با توانایی فراوان است و گردشگران می‌توانند در این خیابان با فرهنگ مردم فرانسه نیز آشنا شوند. به علاوه در تمام این سالها محیط سرسبز و طبیعی اطراف خیابان به شکل مطلوبی حفظ شده و مردم می‌توانند از طبیعت اطراف لذت ببرند. در این خیابان تورها ورزشی مختلفی از جمله تور دو انجام می‌شود و همین سرزندگی را به شانزه لیزه هدیه می‌دهد. شانزه لیزه در شب بسیار دیدنی و جذاب می‌شود و نور پردازی‌های انجام شده در آن، محیطی بسیار رؤیایی را پیش چشمانتان می‌آورد. اگر شانس این را داشته باشید که در کریسمس به شانزه لیزه بروید، می‌توانید زیبایی وصف ناپذیری را تجربه کنید.

در شانزه لیزه چه کارهایی می‌توان انجام داد؟

قدم زدن در شانزه لیزه

ابتدا باید بدانید که برای قدم زدن و پیاده روی دانستن مختصات این خیابان از اهمیت بالایی برخوردار است. شانزه لیزه دارای دو بخش است. بخش پایینی شانزه لیزه به میدان کنکورد می‌خورد و دارای بناها و ساختمان‌های بسیار وصف ناپذیر و زیبا همچون کاخ دو لا دِکوورت  (Palais de la Découverte)، موزهٔ کاخ کوچک (Petit Palais) و کاخ گراند (Grand Palais)  می‌باشد. بخش بالایی خیابان نیز به میدان شارل دو گل می‌خورد و طاق معروف پیروزی پاریس نیز در همین بخش قرار دارد. این بخش نسبت به بخش پایینی دارای اماکن لوکس و گران قیمت بیشتری است و می‌توانید رستوران‌های معروف و شیک، فروشگاه‌های برترین برندهای دنیا، سینماهای خاص و کافه‌های مجلل را در این قسمت از خیابان پیدا کنید و در واقع بخش پایینی برای بازدید از اماکن تاریخی و بخش بالایی برای خرید و گردش مفید است. قدم زن در میان جلال و شکوه این فضاها به شما حس خوبی خواهد داد و اگر بخواهید می‌توانید خودتان را به یک شام یا ضیافتی تمام عیار دعوت کنید و لذت ببرید.

بازدید از اماکن دیدنی شانزه لیزه

رفتن به شانزه لیزه فقط به قدم زدن و پیاده روی ختم نمی‌شود. بسیاری از بخش‌های دیدنی شانزه لیزه هزینهٔ زیادی را هم شامل نمی‌شوند و بسیار جالب توجه هستند. از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به کاخ کوچک، میدان کنکورد، کاخ الیزه، لامادلن، موزهٔ انرژی، موزهٔ دزگوت دو پاریس، ساختمان بالزاک، مجسمه‌هایی نظیر شارل دو گل در نزدیکی میدان شارل دو گل و نیز سیمون بولیوار اشاره کرد. بازدید از این اماکن و بهره مندی از زیبایی‌های تاریخی آنها شما را به هیجان خواهد آورد و لذت زیادی خواهید برد. باید بدانید که در صورت تمایل به بازدید از تمامی این اماکن، باید چند روز را به شانزه لیزه اختصاص دهید تا با خیال راحت به گشت و گذار در این خیابان زیبا بپردازید.

خرید، رستوران گردی و کافه گردش در شانزه لیزه

پس از آنکه در این خیابان قدم زدید، جاذبه‌ها و اماکن تاریخی آن را دیدید و از این همه زیبایی لذت بردید، وقت آن است که به بازدید از مراکز خرید بروید، یک خرید جانانه انجام دهید، در میان خریدهایتان وقتتان را در یک کافه سپری نمایید تا علاوه بر لذت از تماشای رفت و آمد مردم و طعم خاطره انگیز قهوهٔ فرانسه کمی استراحت کنید و در پایان روزتان را صرف غذا در یک رستوران لوکس جشن بگیرید. این خیابان دارای لوکس‌ترین مراکز خرید است و برندهایی مثل لویی ویتون، دیور، اوگو باس، شنل، کنزو، رالف لورن، هرمس، لیوایز، گوچی، آدیداس، نایکی و دیگر برندهای معروف به طور مستقیم در آن شعبه دارند و می‌توانید از یک خرید اورجینال لذت ببرید. در این خیابان جدیدترین محصولات را پیش از دیگران خواهید دید و می‌توانید نخستین کسانی باشید که محصولات جدید این برندها را خریداری می‌کنند. از جمله معروف‌ترین مغازه‌های شانزه لیزه می‌توان به جواهرفروشی تیفانی اشاره کرد که دارای مغازه ای به وسعت هزار متر مربع بوده و بهترین محصولات خود را در اختیار مشتریان لوکس پسند خود قرار می‌دهد. به علاوه رستوران‌های مجلل شانزه لیزه و کافه‌های دنج و زیبایش مکان بسیار مناسبی هستند تا خستگی را از تن شما به در برده و تصویر جدیدی از صرف غذا در یک رستوران تراز اول و نوشیدن قهوه در بهترین کافه‌های دنیا را برایتان ثبت کنند.

 فرانسه کشوری جذاب برای گردشگری، تحصیل و اقامت محسوب می‌شود. برای اخذ ویزای شنگن فرانسه و سفر به این کشور دیدنی، حتماً با شماره‌گیری ۵۷۹۳۸ با همکاران ما در شرکت ساحل شنی درخشان تماس بگیرید تا با اخذ ویزای فرانسه به صورت انفرادی یا با خانواده و دوستان به این سرزمین خاص سفر کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 19 =