بهترین جاها برای سلفی گرفتن در لیسبون

کشور پرتغال جواهری در اروپا است که در دههٔ گذشته توسط گردشگرها کشف شده و امروزه یکی از مقاصد گردشگری مهم در اروپا به شمار می‌رود. این کشور دارای اماکن طبیعی بسیار ناب و دست نخورده است و بخش‌های شهری آن بسیار زیبا و دیدنی هستند. امروزه عکس انداختن و سلفی گرفتن بخش جدایی ناپذیر سفرها است. توریست‌ها برای ثبت لحظه‌ها، به اشتراک گذاشتن بهترین اوقات خود و تقسیم کردن آنها با دوستان و خانواده‌شان عکاسی انجام می‌دهند و در صفحه‌های اجتماعی به اشتراک می گذارند. این کار دیگر به نوعی برنامهٔ ثابت در سفرها تبدیل شده و به جایی رسیده که افراد جاهایی را برای دیدن انتخاب می‌کنند که برای عکاسی و سلفی گرفتن مناسب باشد. در این بین شهر لیسبون تمام خواسته‌های شمار ا برآورده می‌کند؛ خیابان‌های سنگفرش شده، طبیعت بکر و زیبا، سواحل جذاب و خاطره انگیز، هتل و رستوران‌هایی که چشم انداز جذابی برای عکس گرفتن دارند و خلاصه هر چه بخواهید در این شهر برایتان مهیا است. ما در این مطلب سفری مجازی به این شهر خواهیم داشت و جاهای مناسب برای سلفی گرفتن در لیسبون را به شما معرفی می‌کنیم. پس همراه ما باشید.

پیش از سفر چه اقداماتی باید انجام داد؟

اولین مرحله برای سفر به این شهر و دیدن جاذبه‌های گردشگری لیسبون اخذ ویزای شنگن پرتغال است. ابتدا باید درخواست خود را در سایت سفارت پرتغال ثبت کنید و پس از آماده کردن مدارک نسبت به وقت سفارت پرتغال اقدام کنید. برای آگاهی از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای شنگن پرتغال اینجا را کلیک کنید. بعد از آنکه مدارک را آماده کرده و به صورت رسمی به زبان انگلیسی ترجمه کردید، با پرداخت هزینه وقت سفارت می گیرید و برای امور احراز هویت و انگشت نگاری و سایر کارهای به سفارت پرتغال مراجعه می‌کنید. این کار حدوداً یک ماه زمان می‌برد تا مدارک را بررسی کنند و نتیجهٔ پذیرش درخواست ویزا یا رد شدنش را به شما اطلاع دهند. شما می‌توانید تمامی این کارها را به کارشناسان حاذق ما در شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی بسپارید تا در اسرع وقت ویزای پرتغال شما در دستتان باشد. سپس باید بلیت خود را خرید کرده و نسبت به رزرو هتل هم اقدام کنید تا وقتی به لیسبون رسیدید نگران چیزی نباشید. این کار را هم به همکاران ما بسپارید. برای آگاهی از قیمت انواع هتل‌ها و بلیت‌های پرتغال اینجا را کلیک کرده و به بخش مورد نظر بروید. در هر مرحله هم می‌توانید تلفن را بردارید و با همکاران و مشاوران با تجربهٔ ما در ساحل شنی تماس بگیرید تا تمامی اطلاعات مورد نیاز دربارهٔ ویزای شنگن انواع کشورهای اروپایی، خرید بلیت و رزرو هتل و سایر خدمات را برایتان به صورت مفصل توضیح دهند. خب تا اینجا تصور می‌کنیم تمامی کارها انجام شده و پرواز شما به مقصد لیسبون به زمین نشسته است.

اولین روز سفر به لیسبون چطور می گذرد؟

شاید باورش برایتان سخت باشد؛ اما سلفی گرفتن در لیسبون از اتاق خوابتان در هتل شروع می‌شود! وقتی صبح چشمتان را باز می‌کنید و با سفارش صبحانه در تخت یک روز رویایی را آغاز می‌کنید، می‌توانید پرده‌ها را کنار بزنید و منظرهٔ پیش رو که شهر لیسبون در ارتفاع است را با یک سلفی برای همیشه ثبت کنید. لیسبون شهر خیلی زیبایی است و اگر اتاقتان در طبقات بالای هتل باشد، یک چشم انداز عالی خواهید داشت. بعضی از هتل‌ها هم در نزدیکی ساحل هستند و همین باعث می‌شود چشم انداز پنجرهٔ اتاق شما آبیِ دریا باشد. بهتر است پیش از آنکه از هتل خارج شوید سری به بخش‌های مختلف آن بزنید؛ چون بیشتر هتل‌های شهر لیسبون دارای امکاناتی همچون استخر، سونا، باشگاه ورزشی، رستوران، فضای باز و بار هستند. آشنایی با بخش‌های مختلف هتل و امکانات آن می‌تواند در سفر شما مهم باشد و بدانید کجاها می‌توانید خستگی در کنید و استراحت داشته باشید. بعد از اینکه سری به بخش‌های مختلف هتل زدید آماده شوید تا با هم به گردشگی در لیسبون برویم.

 

ابتدا پیاده روی کنید. خیابان‌های شهر لیسبون شما را یاد یونان و مصر باستان می‌اندازد. خیابان‌هایی سنگفرش شده که بسیار زیبا و جذاب هستند و بلوارهایی پر دار و درخت که دلتان می‌خواهد چندین و چند عکس از آنها و حضورتان در این خیابان‌ها بیندازید. خانه‌های رنگارنگ در اطراف و زیبایی و تمیزی فضاهای مخصوص پیاده روی بسیار دلنشین است و می‌توانید این حس زیبا را از عکسی که برایتان گذاشتم هم دریافت کنید. مسیرتان را از روی نقشه یا با کمک گرفتن از محلی‌ها به سمت کانال آبی آگواز لیورس (Águas Livres) بروید تا با یکی از زیباترین طاق‌های ورودی شهر لیسبون آشنا شوید. عکس زیر را یکی از گردشگران انداخته و از دیدن این بنای جذاب و با عظمت لذت ببرید. طاق آگواز لیورس از قرن هجدهم تا کنون پا بر جا باقی مانده و بسیار قابل توجه است. البته می‌توانید از این بنا بدون پیاده روی و با وسایل نقلیهٔ عمومی دیدن کنید و عکسی به یادگار بیندازید.

 

 

همان طور که می‌دانید شهر لیسبون بین هفت تپه واقع شده و در ارتفاع هر کدام از این تپه‌ها محله‌های جذابی برای بازدید وجود دارد. یکی از جاهایی که جان می‌دهد برای سلفی گرفتن در لیسبون همین تپه‌ها است که مناظر جذابی را پیش روی شما قرار می‌دهد. بیایید به هم قول دهیم قبل از اینکه به فکر عکس انداختن و به اشتراک گذاشتن آنها باشیم، کمی درنگ کنیم و خودمان اول از جایی که هستیم لذت ببریم. برای بالا رفتن از تپه‌ها هم می‌توانید از ترولی استفاده کنید، هم می‌توانید سوار اتوبوس‌های شهری شوید و هم اگر دوست دارید کمی فعالیت داشته باشید، می‌توانید پیاده بالا بروید و هم از زیباهای اطراف لذت ببرید و هم رسیدن به مقصد را شیرین‌تر تجربه کنید.

 

از جمله جاهایی که برای بالا رفتن از تپه و تماشا پیشنهاد می‌کنم تپهٔ بیکا بایرو آلتو (Bairro Alto) است. نمای لیسبون از آن بالا بسیار زیبا است و می‌توانید عکس‌های زیبایی بیندازید و تجربهٔ خوبی از سلفی گرفتن در لیسبون داشته باشید. به علاوه می‌توانید حین بازدید از محیط بایرو آلتو به یک کافه بروید و یک میان وعدهٔ بسیار خوب بخورید. چون دیگر باید حدود یازده باشد و با این همه فعالیت کمی گرسنه هستید. من جای شما باشم یکی از کافه‌هایی را انتخاب می‌کنم که میزهای بیرون از مغازه داشته باشد تا بتوانم در محیط باز و دلپذیر بایرو آلتو بنشینم و جرعه جرعه از نوشیدنی‌ام را با تماشای مردم محلی و جو بسیار سالم و پر انرژی لیسبون بنوشم. مردم در بایرو آلتو بسیار در آرامش زندگی می‌کنند. انگار مدار زندگی آنها در جریان کند و آرامی قرار دارد. ممکن است در راه زنان و مردان کهن سالی را ببینید که بیرون آمده‌اند و به تماشا نشسته‌اند و با دیدن شما بهتان لبخند می‌زنند. به جرئت می‌توانم به شما بگویم که صحنه‌های جذابی که از تعامل محلی‌ها با گردشگران در فیلم‌ها می‌بینید، برایتان در لیسبون به حقیقت تبدیل می‌شود.

 با کمک متخصصان این امر در شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی ساحل شنی درخشان با آسودگی خاطر برای دریافت ویزای توریستی پرتغال و ویزای تجاری پرتغال اقدام کنید. به منظور دریافت ویزای شینگن پرتغال با شماره ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید تا متخصصان این شرکت بهترین و آسان ترین راه را  به شما پیشنهاد دهند.

 

در ادامه بایرو و آلتو را رد کنید و همان طور که پیاده می‌روید به محلهٔ کایز دو سودره (Cais do Sodré) هم سر بزنید. این محله واقعاً شما را با کلی موقعیت بسیار جذاب برای سلفی گرفتن در لیسبون مواجه می‌کند. دوست دارید از هر گوشه و کنار عکس بگیرید؛ از خیابان‌های رنگی رنگی و زیبایش، از در و دیوار بسیار رنگارنگ و جذابش، از کافه‌هایی که میزهایشان درست وسط خیابان است و مردمی که بدون نگرانی از ترافیک و عبور ماشین‌های پر سرعت در خیابان‌ها قدم می‌زنند و تأسف می‌خورید که چرا نمی‌شود آرامش بیکران این محیط را هم در عکس ثبت کنید. چیزی که در این تصویر می‌بینید جایی است که محلی‌ه به آن خیابان صورتی می گویند و بسیار جذاب است. در همین مجله بمانید و یک ناهار محلی بسیار خوشمزه و با کیفیت را نوش جان کنید و هوای تازه را نفس بکشید. با کمی پیاده روی محله را خوب بگردید و آمادهٔ خداحافظی با مردم خوشبخت و خوشحال آن شوید.

با وسایل نقیلهٔ عمومی به شهر برگردید و تا دیر نشده مسیرتان را به سمت ساحل بکشانید. حیف است که روز اول را بدون دیدن ساحل بسیار زیبای لیسبون بگذارنید. ساحل لیسبون همان جایی است که خیلی از گردشگران و حتی مردم دیگر شهرهای پرتغال برای لذت بردن از آرامش و در عین حال هیجانی که دارد راهی لیسبون می‌شوند. خط ساحلی در شهر لیسبون بسیار طولانی است و می‌توانید هر جا که دلتان می‌خواهد کنار اقیانوس زیبا قرار بگیرید. اما به پیشنهاد من هم توجه کنید. می‌توانید به ساحل کاشکای و استوریل سر بزنید تا با زیبترین خطوط ساحلی لیسبون آشنا شوید، عکس‌های جذابی بیندازید و حسابی خوش بگذرانید. این ساحل امکانات بسیار جذابی دارد و حسابی می‌توانید در آن کیف کنید. سلفی انداختن در لیسبون را در حالتی تجربه کنید که دارید حمام آفتاب می گیرید با روی آب در حال جت سواری هستید با دارید در رستوران‌های دریایی این ساحل یک غذای دریایی بسیار خوشحمزه را به عنوان شام میل می‌کنید. در امتداد خط ساحلی پیاده روی کنید. حالا دیگر شب شده و نورپردازی‌های خاص ساحل آن را تماشایی کرده است. مردم را تماشا کنید که چطور می گویند و می‌خندند و زندگی شادی دارند. اگر فردا صبح یا بعد از ظهر به ساحل بیایید، شاید بتوانید در والبیال‌های ساحلی که اینجا برگزار می‌شود شرکت کنید و کلی هیجانی شوید. شنا کردن در بخش‌های محافظت شدهٔ ساحل هم می‌تواند برایتان دلپذیر باشد و اگر گوشی ضدآب دارید می‌توانید در آب هم از خودتان سلفی بگیرید. حالا وقت آن رسیده که به هتل برگردید و با گرفتن ماساژ آرامش بی نظیری را تجربه کرده و به خواب بروید تا فردا روز جذاب‌تری را تجربه کنید.

چه جاهای دیگری برای بازدید و سلفی گرفتن در لیسبون پیشنهاد می‌شود؟

در روزهای بعدی می‌توانید برای گرفتن سلفی در لیسبون که بسیار زیبا و در عین حال منحصر به فرد باشد به قلعهٔ بلم بروید. بلم خیلی زیبا است و درون آب هم قرار دارد. اینجا هر کسی که می‌بینید دارد عکس می‌اندازد. اینقدر که محیط اینجا برای عکس انداختن زیبا است، جذابیت بازدید ندارد. با این حال این به آن معنا نیست که چیزی برای بازدید وجود ندارد. با رد شدن از یک پل چوبی بسیار زیبا به فلعه می‌رسید و با سازه‌ای رو به رو می‌شوید که بسیار جذاب و گوتیک بوده و در گذشته برای دفاع از مردم لیسبون در برابر هجوم دشمنان ساخته شده است. این قلعه از بعد معماری یک شاهکار به حساب می‌آید و بسیار معروف است.

 

کلام آخر!

از دیگر جاهایی که می‌توانید برای گردشگری و سلفی گرفتن در لیسبون بروید، می‌توانم به قلعهٔ سائو جورج، موزهٔ کالوست گولبنکیان، بنای مقدس ژرومینوس، میدان پراسا دو کمرسو، رودخانهٔ تاقوس در همان حوالی، طاق بسیار زیبای پیروزی که خیلی‌ها با آن سلفی می گیرند، فروشگاه‌های محلی سفال که شما را به یاد شهرهایی همچون شهر یزد در ایران می‌اندازد و محلهٔ آلفاما اشاره کنم. این شهر پر از عجایب و شگفتی است. جایی است که همه حا پیش خودتان می گویید حیف است این لحظه ثبت نشود و حیف است در آینده نتوانم تصویری از اینجا داشته باشم و به یاد این خاطرات نیفتم. همه جا دوست دارید عکس بیندازید و سلفی بگیرید و زیبایی‌های لیسبون را ثبت کنید. اگر دوست دارید بیشتر در مورد سفر به لیسبون و جاذبه‌های گردشگری لیسبون بدانید، دیگر مطالب این سایت را هم مرور کنید. ما در دیگر مطالب سایت به نحوهٔ اخذ ویزای پرتغال، وقت سفارت پرتغال، مهاجرت به این کشور زیبا و تحصیل در این سرزمین پرداخته‌ایم که شاید برایتان جذاب باشد و آیندهٔ ما را تغییر دهد. به علاوه می‌توانید به آخر همین صفحه مراجعه کنید و در بخش “شاید این موارد نیز مورد علاقهٔ شما باشد” سر بزنید تا آنچه مورد توجهتان هست را پیدا کنید.

پرتغال کشوری جذاب برای گردشگری، تحصیل و اقامت محسوب می‌شود. برای امور وقت سفارت پرتغال، اخذ ویزای پرتغال و سفر به این کشور دیدنی، حتماً با شماره‌ گیری ۰۲۱۵۷۹۳۸ با همکاران ما در شرکت ساحل شنی تماس بگیرید تا به صورت انفرادی یا با خانواده و دوستان به این سرزمین خاص سفر کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 2 =