راهکارهایی برای استفادهٔ طلایی از روزهای قرنطینه

این روزها درگیر مسئله‌ای به نام ویروس کرونا هستیم که شاید بخش مهمی از تاریخ حال حاضر را رقم بزند و همهٔ دنیا را درگیر خود کرده است. بیشتر مردم دنیا در حال دست و پنج نرم کردن با این ویروس هستند. از آنجایی که ویروس کرونا به راحتی از فردی به فرد دیگر منتقل می‌شود، بیشتر مردم دنیا در قرنطینهٔ خانگی به سر می‌برند. این قرنطینه در برخی کشورها اجباری و در کشورهایی مثل ایران اختیاری است. مردم ما خصوصاً در شهرهای بزرگی که خطر انتقال در سطح بالایی قرار دارد هرچه بیشتر در خانه می‌مانند و خطر بیرون رفتن از خانه در مواقع غیرضروری را مساوی با ابتلا به ویروس جدید کرونا یا همان کووید ۱۹ می‌دانند. خصوصاً اینکه این دوران با سیرده روز از تعطیلات عید سال نو همراه شده و مردم بهتر می‌توانند این قرنطینه را مدیریت کنند. با این وجود بسیاری از افراد احساس نارضایتی کرده، از ماندن در خانه کسل و افسرده شده‌اند و روزهای بسیار بدی را می گذرانند. نگران نباشید. ما در این مقاله به بررسی فعالیت‌های هیجان انگیز و مفیدی خواهیم پرداخت که می‌توانید با به کار گیری آنها دوران خوبی را تجربه کرده و در دوران قرنطینه بهترین حس ممکن را تجربه کنید. پس همراه ما باشید.

چرا باید در مورد فعالیت‌های دوران قرنطینه فکر کنیم؟

شاید این کار در حالت عادی بی مورد به نظر برسد و اینکه یک یا دو روز در خانه بمانید برایتان راحت باشد و به استراحت بپردازید و خستگی در کنید. اما هر کس با توجه به میزان ظرفیت روحی خود دوران نسبتاً سختی را در قرنطینه تجربه خواهد کرد؛ چرا که شما نه از روی اختیار، که به صورت اجباری در خانه مانده‌اید و از لحاظ روانشناسی این مورد ذهن شما را به شدت در گیر خواهد کرد و احساس بدی پیدا می‌کنید. به همین دلیل باید برنامه‌ای داشته باشید تا این حس بد را مدیریت کرده و با انجام کارهایی که همیشه در ذهن داشته‌اید و فرصت انجام دادنشان را نداشته‌اید حس بدتان را به حسی مثبت تبدیل کنید. مردم دیگر کشورها نیز در این بین بسیار فعال بوده‌اند و حتی با الگوسازی به همدیگر انرژی می‌دهند و از هم می‌خواهند که با انجام فعالیت و دوری از تنبلی که موجب افسردگی می‌شود، این دوران را تاب بیاورند. با این حال شاید خیلی از افراد ندانند باید چه کار کنند و ما اینجا هستیم تا به شما ایده بدهیم که بتوانید در خانه بمانید و از بیرون رفتن و قرار گرفتن در معرض ویروس کرونا دور شوید.

  1. در نظر گرفتن شرایط و امکانات؛ راهکار مفید گذراندن دورهٔ قرنطینه

الان در هر سایت و پیجی که وارد شوید، برنامه‌هایی را خواهید دید که برای دوران قرنطینه پیشنهاد می‌شود. اما باید ببینید چه امکاناتی در خانه دارید و از همان امکانات و تجهیزات بهترین استفاده را ببرید. برخی افراد متمول از امکاناتی نظیر باشگاه خانگی، استخر و جکوزی شخصی و دیگر موارد بهره مند هستند و برای این افراد برنامه ریزی قرنطینه با کسی که در آپارتمان کوچکی زندگی می‌کند متفاوت خواهد بود. این بدان معنا نیست که فردی که در آپارتمان کوچکی زندگی می‌کند نمی‌تواند این دوران را با حس خوبی پشت سر بگذارد یا لزوماً کسی که امکانات زیادی دارد خوشحال است و از تمام امکاناتش استفاده می‌کند. برای همین اولین کار این است که یک کاغذ و خودکار بردارید و امکانات خود را به خودتان یادآوری کنید تا ببینید چه کارهایی می‌توانید انجام دهید. پس مرحلهٔ اول برنامه ریزی است. داشتن فضایی برای انجام ورزش‌های هوازی، اینترنت برای دانلود، تلویزیون، وسایل آشپزی یا دیگر هنرها و فعالیت‌های هنری از جمله امکاناتی است که می‌توانید یادداشت کنید. پس از نوشتن امکانات بنویسید چه کارهایی را همیشه دوست داشته‌اید یاد بگیرید یا به انجام برسانید. آنها را با توجه به امکاناتی که در اختیار دارید اولویت‌بندی کنید. به این ترتیب مشخص می‌شود که چه چیزهایی در خانه دارید، با بودجه‌ای که دارید چه چیزهایی را می‌توانید خریداری کنید و چه کارهایی را می‌توانید انجام دهید. برای این کارها ما در ادامه به شما ایده می‌دهیم.

  1. یادگیری آنلاین؛ راهکار مفید گذراندن دورهٔ قرنطینه

ببینید دوست دارید چه کار جدیدی را یاد بگیرید. خیلی از سایت‌های اینترنتی هستند که هنرها و مهارت‌های مختلف را به صورت کاملاً رایگان و آنلاین به شما یاد می‌دهند. می‌توانید سراغ یادگیری فوتوشاپ، طراحی، یادگیری زبان‌های مختلف، تدوین و مکیس و دیگر موارد بروید و این قرنطینه را به فرصتی طلایی تبدیل کنید تا مهارتی یاد بگیرید و آن را به روشی برای کسب درآمد یا حتی راهی برای گذراندن اوقات فراغتتان تبدیل کنید. اگر چرخی در فضای اینترنت بزنید و یادگیری آنلاین را جستجو کنید به موارد مختلفی بر می‌خورید و یکی از علایقتان را دنبال خواهید کرد.

  1. تجربهٔ سفر مجازی؛ ‌راهکار مفید گذراندن دورهٔ قرنطینه

حالا که نمی‌توانید به سفر بروید و شاید سفرهای خارجی از توان مالی خیلی از شماها خارج باشد، به سفری مجازی بروید و در شهرها و کشورهای مختلف بچرخید، اطلاعاتتان را دربارهٔ آنها بالا ببرید و حسابی در این دنیای مجازی غرق شوید که انگار واقعاً حضور در آنها را تجربه کرده‌اید. اگر اینترنت پر سرعت دارید می‌توانید اینجا را کلیک کرده و وارد سایت گوگل ارث (Google Earth) شوید و به صورت آنلاین در خیابان‌های شهرها و کشورهای مختلف بچرخید. اگر هم اینترنت پر سرعت ندارید می‌توانید اطلاعات متنی دربارهٔ جاذبه‌های مختلف را بخوانید و لذت ببرید. در همین سایت مطالب جذابی برای خواندن در مورد کشورهای شنگن وجود دارد و می‌توانید از همین جا شروع کنید.

  1. فنگ‌شویی؛ راهکار مفید گذراندن دورهٔ قرنطینه

وسایل خانه یا اتاقتان را جابه‌جا کنید. این کار حس و حالتان را خیلی عوض می‌کند و روحیه‌تان را بهتر می‌کند. در همین حین چیزهایی را که هیچ‌وقت استفاده‌ای از آنها نمی‌کنید را دور ریخته یا به دیگران ببخشید. این راه باعث می‌شود حس بهتری را تجربه کنید. کشوها را تمیز کنید و به نظافت بپردازید تا متوجه گذر زمان نشوید و حس خوبی را به خودتان هدیه دهید.

  1. آشپزی؛ راهکار مفید گذراندن دورهٔ قرنطینه

 

 

با هر وسیله‌ای که در خانه دارید آشپزی خلاقانه را شروع کنید. از طریق اینترنت یا کتاب‌های آشپزی ببینید با وسایلی که دارید چه غذای جدیدی را می‌توانید بپزید و آن را امتحان کنید. شیرینی و کیک بپزید و درست کردن دسرهای مختلف را تجربه کنید. باور کنید آشپزی لذتی به شما می‌دهد که نه تنها وقتتان را پر می‌کند که حس و حال خوبی خواهید داشت و از خوردن غذای جدید لذت می‌برید.

 

  1. ورزش در خانه؛ راهکار مفید گذراندن دورهٔ قرنطینه

شاید فکر کنید برای ورزش حتماً نیاز به باشگاه ورزشی است. درست است که باشگاه وسایل و تجهیزات بیشتری را در اختیار شما می گذارد. اما در خانه هم می‌توانید تمرینات خوبی انجام دهید. باز هم اینجا اینترنت به شما کمک می‌کند. اگر وزنه در خانه دارید می‌توانید وزنه بزنید. حرکاتی مثل شنا، پلانک و دیگر حرکات بدنسازی بدون دستگاه هیچ امکاناتی نمی‌خواهد و فقط باید با اراده نیم ساعت تا یک ساعت از روزتان را برای ورزش تخصیص دهید. اگر از ورزش لذت نمی‌برید می‌توانید روزی نیم تا یک ساعت برقصید تا هم وزن کم کنید و هم روحیه‌تان حسابی عوض شود و احساس بهتری پیدا کنید.

  1. کتاب خواندن و فیلم دیدن؛ راهکار مفید گذراندن دورهٔ قرنطینه

حالا دیگر وقتش رسیده که کتاب خواندن را شروع کنید. اگر نمی‌توانید هزینهٔ خرید کتاب را پرداخت کنید، کلی کتاب رایگان هست که می‌توانید از اینترنت دانلود کنید و این فعالیت را شروع کنید. کتاب خواندن بهترین راه دور شدن از محیط اطراف و غرق شدن در دنیای دیگری است. کتاب‌های انگیزشی هم کمک زیادی به شما می‌کنند. پس ژانر مورد علاقه‌تان را پیدا کرده و حداقل روزی نیم ساعت کتاب بخوانید. هر روز یک فیلم ببینید. این کار هم ذهن شما را خیلی باز می‌کند و می‌توانید حسابی خودتان را سرگرم کنید. گوش دادن به موسیقی هم حسابی حالتان را خوب می‌کند. پس وقت آن رسیده که کتاب بخوانید، فیلم خوب ببینید و به موسیقی خوب گوش دهید.

  1. بازی؛ راهکار مفید گذراندن دورهٔ قرنطینه

با اعضای خانواده بازی کنید. بازی‌های گروهی مثل اسم و فامیل، مافیا و دیگر بازی‌ها شما را سرگرم می‌کند و باعث می‌شود با هم بگویید و بخندید و لذت ببرید. اینکه کار مشترکی با دیگر اعضای خانواده انجام دهید شما را از لحاظ روحی تخلیه می‌کند و باعث می‌شود احساس رضایت کنید.

  1. خرید آنلاین؛ راهکار مفید گذراندن دورهٔ قرنطینه

تا جایی که می‌وانید از سایت‌های معتبر خرید آنلاین انجام دهید. اگر این کار را تجربه کرده باشید می‌دانید که حس بسیار خوبی دارد. به علاوه اینکه خودِ خرید کردن هم حس خوبی به شما می‌دهد و انتظار دریافت بسته شما را به هیجان می‌آورد. به علاوه با این کار در خانه می‌مانید و برای خرید کردن و دریافت بسته‌های مورد نیازتان از خانه خارج نمی‌شوید.

  1. بنویسید؛ راهکار مفید گذراندن دورهٔ قرنطینه

این روزها تمام احساساتتان را روی کاغذ بیاورید. برنامه‌هایی را که امسال می‌خواهید به انجام برسانید و اهداف جدیدتان را بنویسید. تمام حس‌های مثبت و منفی‌تان را بنویسید و برای اینکار حسابی وقت بگذارید. این کار باعث می‌شود درونتان تخلیه شده و به خودشناسی خواهید رسید.

ما در شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی آرزو داریم شما مردم عزیز همواره در صحت و سلامتی روزگار بگذرانید و این دوران را به بهترین وجه ممکن سپری کنید. چنانچه هر گونه سوالی در مورد آخرین اخبار اخذ ویزا و وقت سفارت کشورهایی که می‌توانید به آنها سفر کنید و پروازهای کنسل شده و کنسل نشده دارید، می‌توانید با همکاران و کارشناسان ما تماس بگیرید. ما همواره در تلاش هستیم تا شما مسافران محترم بتوانید در کمترین زمان ممکن، بهترین نتیجه را بگیرید. برای اخذ انواع ویزا و اطلاع از شرایط و قوانین مسافرتی در هر کشور می‌توانید با مشاوران و متخصصان ما در تماس باشید. پل ارتباطی ما با شما شمارهٔ ۰۲۱۵۷۹۳۸ است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − نه =