با هم سری به موزه‌های شهر اسلو در نروژ بزنیم

کشور نروژ یکی از زیباترین و کهن‌ترین کشورهای اروپایی بوده و در سال‌های اخیر تعداد گردشگران و مهاجران زیادی را به خود جذب کرده است. افرادی که نروژ را برای تحصیل، اقامت یا گردشگری انتخاب می‌کنند، می‌دانند که این کشور بسیار کهن و تاریخی بوده و مردم اصیلی دارد. آب و هوای نروژ بسیار سرد بوده و بیش از پنجاه در صد مساحت این سرزمین به خاطر شرایط آب و هوایی بسیار سرد غیر قابل سکونت است. به علاوه اینکه جمعیت این کشور زیاد نیست و تنها حدود پنج میلیون نفر در آن سکونت دارند. کشور نروژ بیشتر درآمد خود را از طریق معاملات نفتی و ماشین‌های صنعتی به دست می‌آورد. این کشور در سال‌های اخیر پیشرفت قابل توجهی در زمینۀ اقتصادی کرده و همین امر باعث افزایش تعداد مهاجران به آن شده است. پایتخت نروژ شهر اسلو می‌باشد که در دره‌ای واقع شده و اطراف شهر پر است از جنگل‌های بسیار بکر و زیبا. این شهر برای تفریحات زمستانی و اسکی بسیار مناسب است و گردشگران اسلو از این تفریحات کمال استفاده را می‌برند.  با این حال شهر اسلو مکان بسیار مناسبی برای گشت و گذار و کشف تاریخ نروژ است. این شهر موزه‌های بسیار دیدنی و جالبی دارد و شما بعد از بازدید این موزه‌ها به کلی نظرتان دربارۀ نروژ تغییر پیدا می‌کند. ما در این مطلب به موزه‌های شهر اسلو در نروژ هم یک به یک سر می‌زنیم و راز موجود در این موزه‌ها را کشف می‌کنیم. پس با ما همراه باشید.

  • موزۀ کشتی‌های وایکینگ در اسلو؛ نروژ (Vikings Ships Museum in Oslo)

اگر فقط کمی از از تاریخ اروپا بدانید، متوجه خواهید شد که وایکینگ‌ها چه نقش اساسی و مهمی در این زمینه داشته‌اند. وایکینگ‌ها که در اروپا تاریخ ساز بوده‌اند، با کشتی‌های مخصوص خود که خودشان می‌ساختند دریاها و اقیانوس‌ها را طی کرده و به بخش‌های مختلف اروپا می‌رفتند و به جنگ می‌پرداختند. جالب است بدانید که چند تا از کشتی‌های وایکینگ‌ها در شهر اسلو در نروژ قرار دارد و گردشگران می‌توانند آن را موزۀ کشتی‌های وایکنیگ ببینند. جالب اینجاست که در زمان‌های دور آوردن اسم وایکنیگ‌ها هم ترس و وحشتی به جان همه می‌انداخت. اما امروزه مردم برای کشف آنها کشتی‌هایشان را مورد بررسی قرار می‌دهند. یکی از کشتی‌های معروف وایکنیگ‌ها در شهر اسلو در نروژ کشتی اوزبرگ است که به قرن نه میلادی تعلق دارد و نسبت به این همه فاصلۀ تاریخی تقریباً سالم مانده است. در این موزه علاوه بر کشتی می‌توانید دیگر متعلقات باقی مانده از وایکینگ‌ها را هم ببینید و حسابی مجذوب شوید. تصویری که در این بخش می‌بینید مربوط به کشتی اوزبرگ است. طراحی آن را ببینید که در قرن نهم میلادی چقدر هنرمندانه ساخته شده است.

  • موزۀ کان تیکی در اسلو؛ نروژ (Kon Tiki Museum in Oslo)

در واقع ایجاد موزۀ کان تیکی و جمع آوری مواردی که در این موزه به نمایش گذاشته شده داستان جالبی دارد. اواسط قرن بیست میلادی بود که توری به نام تور هایر دال تشکیل شد که با قایقی به نام کان تیکی وارد اقیانوس آرام شده و مسافت طولانی حدود هشت هزار کیلومتر را پیمود؛ این در حالی بود که این قایق بادبانی با دست ساخته شده و قایق پیشرفته‌ای نبود. این تور دریایی خیلی موارد را روشن کرد و به کشف راهی برای رسیدن به جزایر پلی نزی انجامید تا مردم امریکای جنوبی بتوانند به آنجا دسترسی داشته باشند. شما وقتی وارد موزۀ کان تیکی می‌شوید انگار در تاریخ سفر کرده‌اید. این موزه بسیاری از ماجراجویی‌ها و نکات جالب سفر تور هایر دال را به شما نشان می‌دهد. در همین موزه در شهر اسلو در نروژ است که می‌توان صنایع دستی جزایر ایستر را تماشا کنید و در مورد نحوۀ سفر هایر دال بیشتر بدانید.

  • موزۀ اسکی هولمن کولن در اسلو؛ نروژ (Holmenkollen in Oslo)

همان طور که در بخش مقدمه گفته شد، کشور نروژ یک کشور سردسیر، کوهستانی و بسیار سرد است و یکی از تفریحات بسیار معروف در این سرزمین اسکی است. مردم نروژ دیگر اسکی را نه به خاطر اوقات فراغت، که بیشتر به عنوان یک رشتۀ بسیار تخصصی دنبال می‌کنند و در طول تاریخ اسکی بازهای معروفی از نروژ به دنیا معرفی شده و مقام‌های بسیار خوبی در این رشته به دست آورده‌اند. در واقع می‌توان ورزش اسکی را یک ورزش بومی و سنتی در این کشور دانست. به همین دلیل است که اگر بخواهید با ریشۀ اسکی در نروژ آشنا شوید و تاریخ این ورزش و سیر تکامل آن را مرور کنید، از بین موزه‌های اسلو در نروژ باید به موزۀ اسکی هولمن کولن سر بزنید. جالب است بدانید که این موزه در دل سکول پرش اسکی المپیک قرار دارد. در موزۀ هولمن کولن مردم با تاریخ چهار هزار سالۀ اسکی در نروژ آشنا می‌شوند و با بالا رفتن از سکوی پرش حین تماشای بخش‌های مختلف موزه می‌توانند در نهایت چشم انداز بسیار جذابی داشته باشند. اگر یک اسکی سوار ماهر باشید می‌توانید بعد از بازدید از موزۀ اسکی هولمن کولن به اسکی هم بروید و حسابی لذت ببرید. اگر هم اسکی باز ماهری نیستید می‌توانید از شرایط شبیه سازی شده در این موزه استفاده کنید و تجربۀ هیجان اسکی سواری را به دست آورید.

  • قلعۀ‌ آکرشوس در اسلو؛ نروژ (Akershus Castel in Oslo)

قلعۀ آکرشوس در شهر اسلو در نروژ را می‌توان به خودی خود یک موزۀ تمام عیار دانست. این قلعه یکی از جاذبه‌های گردشگری نروژ هم شناخته می‌شود و می‌توانید در آن به تاریخ برگردید و چیزهای جذابی را در مورد گذشته متوجه شوید. جالب است بدانید که قلعۀ آکرشوس در قرن سیزده  میلادی و در دورۀ وسطا ساخته شد. این قلعه به منظور دفاع از نروژ در برابر حملات دشمن ساخته شد و در ناحیه‌ای قرار گرفت که حسابی به همه جا دید داشت و جای مناسبی برای محافظت از شهر اسلو در نروژ به حساب می‌آمد. این قلعه تا چندین و چند سال بعد به همان شکل اولیه باقی ماند. بعدها پادشاهی از اسکاندیناوی تغییراتی روی این قلعه داد که آن را مدرن‌تر کرده و به قلعه‌های دورۀ رنسانس نزدیک کرد. همین امر باعث شد پادشاهان آن دوره قلعه را مناسب اقامت خود بدانند و از آن استفاده کنند. امروزه این قلعه جایی برای بازدید گردشگران و به دست آوردن اطلاعات تاریخی است و علاوه بر این مراسم‌های عمومی مختلف و حتی کنسرت هم در آن اجرا می‌شود.

  • موزۀ ملی اسلو؛ نروژ (National Museum in Oslo)

موزۀ ملی نروژ نمادی از هنر و معماری برجستۀ مردم این کشور در طول سال‌های سال است. اگر می‌خواهید با هنر معماری و طراحی مردم نروژ آشنا شوید حتماً باید به این موزه سر بزنید. در این موزه آثار بسیار برجسته‌ای در کنار هم قرار گرفته‌اند که واقعاً شما را حیرت زده می‌کنند. یکی از معروف‌ترین و مهم‌ترین آثار موزۀ ملی اسلو یکی از نسخه‌های تابلوی نقاشی جیغ از نقاش معروف ادوارد مونک است که طرفداران بسیار زیادی دارد. در موزۀ ملی شهر اسلو در نروژ می‌توانید آثار مهم کهن را در کنار آثار برجستۀ مدرن ببینید و این تلفیق در چشم گردشگران بسیار جالب توجه می‌آید. برای دیدن خلاصه‌ای از هنر و تبهر مردم نروژ در خلق آثار ماندگار بازدید از این موزه بسیار واجب است.

  • موزۀ مردم ‌شناسی نروژ در اسلو (Oslo Museum of Anthropology)

محیط این موزه و شرایطی که موزه در آن واقع شده اینقدر جذاب است که نمی‌توانید از آن چشم پوشی کنید. بهتر است با دیدن عکس متوجه شوید که قرار است برای بازدید از این موزه به دل طبیعت بزنید. پس لباس گرم و کفش مناسب به همراه داشته باشید و از این بازدید کمال لذت را ببرید. در واقع چیزی که دارید در تصویر می‌بیند بخش دوم موزه است که خانه‌های مختلف و کهن نروژی را به شما نشان می‌دهد. صد و پنجاه خانه که هر یک برای خودش داستان‌های جالبی را به همراه دارد. بخش اول خانه هم ساختمان موزه است که مجموعۀ بسیار ارزشمندی از میراث فرهنگی نروژ را به شما نشان می‌دهد. در همین محیط است که می‌توانید کلیسایی را هم ببینید که به قرن سیزده میلادی تعلق دارد و بسیار خاص و قدیمی است. در اطراف این خانه‌های موسیقی محلی اجرا می‌شود و محیط کاملاً شما را از دنیای مدرن خارج کرده و با خود به گذشته می‌برد. صنایع دستی‌ای که در این بخش‌ها می‌بینید هم به قرن شانزده میلادی برمی گردد که ارزش آنها را بسیار بالا می‌برد. یکی از مفرح‌ترین موزه گردی‌های شما در نروژ شاید در همین موزه اتفاق بیفتد که حسابی خوش می گذرانید.

  • خانۀ اپرای اسلو؛ نروژ (Opera House in Oslo)

این خانۀ اپرا یکی از زیباترین و جذاب‌ترین سالن‌های اپرایی است که می‌توانید در عمرتان ببینید. موقعیت قرارگیری سالن اپرا، طراحی بیرون و داخلی و معماری ساخت آن بسیار خاص و منحسر به فرد است. در این سالن ارکسترهای ملی اپرا و همچنین رقص باله برگزار می‌شود و برای مردم نروژ اهمیت زیادی دارد. در طراحی و معماری این بنا از پنجره‌های بسیار بلند و جذاب و سنگ‌های مرمر استفاده شده و به نظر می‌رسد که از دل آب سر برآورده‌اند. این سالن اپرا به طرز شگفت انگیزی بزرگ است و چیزی بالغ بر هزار و صد اتاق دارد. از آنجایی که خودِ سازه از قرن چهارده میلادی تا کنون سر پا است، خودش به عنوان موزه‌ای به چشم همه می‌آید و از خودِ ساختمان هم بررسی‌های دقیقی انجام می گردد. سالانه هزاران گردشگر از این خانۀ اپرا در شهر اسلو در نروژ دیدن می‌کنند و این نشان از اهمیت این بنا دارد.

  • موزۀ فرام در اسلو؛ نروژ (Fram Museum in Oslo)

اگر می‌خواهید از ماجراجوهای قطبی بیشتر بدانید و متوجه شوید که در راه کشف موارد مختلف در قطب به چه موانعی بر خوردند و با چه وسیله‌هایی به نبرد با طبیعت رفتند حتماً باید موزۀ فرام را ببینید. در این موزه به وسیله‌هایی که افراد مشهوری مثل روئال آمونسن، فریتیوف نانسن و اتو سوردروپ استفاده کردند تا قطب را کشف کنند بر خواهید خورد و این بسیار هیجان انگیز است. برای دیدن موزۀ فرام باید به شبه‌ جزیرۀ بای‌دوی بروید. در این شبه جزیره می‌توانید دیگر موزه‌های دریایی را هم از نزدیک ببینید. یکی از موارد جالب در موزۀ فرام نور پردازی ویژۀ آن است که نمایی از آن را در تصویر می‌بینید.

  • پارک ویگلند در اسلو؛ نروژ (Vigeland Museum in Oslo)

شاید با خودتان بگویید که چرا پارک ویگلند را در لیست موزه‌های اسلو در نروژ آورده‌ایم. باید بدانید که در این پارک زیبا و جذاب بیشتر از دویست مجسمۀ بسیار ارزشمند و تاریخی قرار گرفته‌اند و همۀ این مجسمه‌ها توسط فردی به اسم گوستاو ویگلند ساخته شده‌اند. حالا متوجه شده‌اید که اسم این پارک از کجا می‌آید. باید بدانید که این مجسمه‌های ارزشمند از جنس آهن، برنز و گرانیت ساخته شده‌اند. این پارک به مثابه یک موزۀ فضای باز است که با طراحی جذابی که خود پارک هم دارد بسیار دیدنی است.

یک سوال: چطور می‌توان به نروژ سفر کرد؟

باید بدانید که کشور نروژ جزو کشورهای شنگن اروپایی است و برای سفر به این کشور جذاب و دیدنی باید ویزای شنگن نروژ را در دست بگیرید. جاذبه‌های گردشگری نروژ بسیار جالب توجه هستند و این کشور هر ساله تعداد بیشتری گردشگر را به سوی خود جذب می‌کند. برای آشنایی با شرایط سفرهای متنوع گردشگری داخلی و خارجی، هزینهٔ تورهای مختلف، مدت اقامت و دیگر موراد می‌توانید با همکاران ما در تماس باشید. به علاوه اگر می‌خواهید از تورهای مسافرتی استفاده کنید، می‌توانید به سایت خدمات شرکت گردشگری و مسافرتی ساحل شنی سر بزنید تا در بخش تورهای داخلی و خارجی از آخرین تورها با خبر شوید و همچنین با دیگر موارد از جمله اخذ ویزا، تنظیم وقت سفارت، پیکاپ ویزا، رزرو بلیت داخلی و خارجی و نیز رزرو هتل در گوشه گوشۀ دنیا با خبر شوید.

ما در شرکت خدمات مسافرتی ساحل شنی همواره در تلاش هستیم تا شما مسافران محترم بتوانید در کمترین زمان ممکن، بهترین نتیجه را بگیرید. برای اخذ انواع ویزا و اطلاع از شرایط و قوانین مسافرتی در هر کشور می‌توانید با مشاوران و متخصصان ما در تماس باشید. پل ارتباطی ما با شما شمارهٔ ۰۲۱۵۷۹۳۸ است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 18 =