همه چیز دربارهٔ  ویزای شینگن اسپانیا

به جرئت می‌توان گفت که اسپانیا جزو زیباترین، جذاب‌ترین و معروف‌ترین کشورهای اروپاست. شما می‌توانید به اسپانیا سفر کنید تا روح این کشور را در سازه‌ها، تاریخ غنی، فرهنگ خاص و طبیعت دلنوازش کشف نمایید. این کشور همواره مقصد گردشگران بوده و افراد زیادی کشور اسپانیا را هدفی برای ادامهٔ تحصیل می‌دانند. در این مقاله به بررسی راه های اخذ ویزای شینگن اسپانیا، ارائهٔ توضیحاتی راجع به این کشور دوست داشتنی و مراحل مورد نیاز برای اخذ روادید اسپانیا می‌پردازیم.

کشور اسپانیا

اسپانیا در جنوب غربی اروپا قرار دارد و با کشورهایی نظیر فرانسه و پرتغال هم مرز است. پایتخت این کشور مادرید است. اسپانیا کشوری پر جنب و جوش است و طرفداران ورزشی زیادی دارد. دیدنی‌های اسپانیا به شمار نمی‌آید. می‌توانید در سواحل مدیترانه لذت ببرید، از مکان هایی مانند کلیسای جامع سانتیاگو دِ کامپوستلا، موزهٔ گوگنهایم، خیابان همیشه زندهٔ لارامبلا، شهر کوردوبا و دیگر فضاهای خاص آن دیدن کنید. آب و هوای اسپانیا بسیار معتدل است و مسافران شرایط آب و هوایی سختی را پیش رو نخواهند داشت.

ویزای شینگن و ویزای شینگن اسپانیا

بنا بر عهدنامهٔ کشورهای عضو شینگن، چنانچه فردی بتواند ویزای یکی از آنها را اخذ کند، می‌تواند با همان روادید به دیگر کشورهای عضو اتحادیهٔ شینگن سفر کند. این خبر خوبی برای شما مسافر گرامی است.

از آنجایی که اسپانیا یکی از کشورهای متحد شینگن است، برای سفر به این کشور باید روادید شینگن اسپانیا را داشته باشید. این روادید علاوه بر اینکه امکان سفر به اسپانیا را برای شما فراهم می سازد، شما را قادر می سازد تا بتوانید به کشورهای همسایهٔ آن از جمله فرانسه و پرتغال نیز سفر کنید.

انواع ویزای اسپانیا

هر فرد باید با توجه به هدف خود از سفر به کشور اسپانیا، یکی از انواع ویزای زیر را انتخاب کند. این انتخاب بسیار حائز اهمیت بوده و در مدارک مورد نیاز تأثیر به سزایی دارد. بنابراین لازم است پیش از هر اقدامی از مشاوران ما در شرکت ساحل شنی درخشان کمک بگیرید.

انواع ویزای اسپانیا به شرح زیر است:

 • ویزای توریستی کشور اسپانیا (Spain Tourist/Visitor Visa)
 • ویزای دیدار یا اقوام (Spain Visa for Family/ Friends)
 • ویزای تجاری کشور اسپانیا (Spain Visa for Business Purposes)
 • ویزای ترانزیت فرودگاهی (Spain Airport Transit Visa)
 • ویزا برای ازدواج با فردی که مقیم اسپانیاست..( Spain Visa For The Wife/Husband of a Spanish citizen)
 • ویزای تحصیلی (Spain Visa for Study)

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای اسپانیا

پس از آماده کردن کپی تقاضانامه همراه با مدارک زیر برای روز مصاحبه در سفارت حاضر شوید:

 • اصل شناسنامه و یک نسخه کپی همراه با ترجمهٔ رسمی اسپانیایی.
 • دو قطعه عکس رنگی با زمینهٔ سفید که کیفیت بالایی داشته و قدیمی نباشد.
 • اصل گذرنامه به همراه کپی از تمام صفحات عکس دار. پاسپورت شما باید حداقل ۶ ماه از تاریخ اقدام به اخذ ویزا انقضا داشته باشد.
 • رزرو بلیط هواپیما و در دست داشتن  بلیط های رفت و برگشت.
 • مدارک بانکی برای اثبات موجودی مورد نیاز در حساب بانکی و تمکن مالی در پرداخت هزینه‌های سفر. برای این کار لازم است بنا به شرایط کاری خود آخرین حکم کارگزینی، گواهی اشتغال به کار، روزنامهٔ رسمی شرکت و کپی اسناد مربوطهٔ کارت دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی و پروانهٔ کسب را آماده کنید. لازم به ذکر است که تمامی مدارک در این بند و در بندهای دیگر باید به صورت رسمی توسط مؤسسات دارالترجمه به زبان اسپانیایی ترجمه شده و ممهور شده باشند.
 • همراه داشتن بیمه‌‌نامه معتبر بین المللی برای انجام فوریت های اورژانسی که در کشور اسپانیا  نیز لازم است.
 • انجام کارهای مربوط به رزرو هتل
 • دانشجویان و افراد زیر ۱۸ سال باید رضایت نامهٔ رسمی از پدر را تهیه کنند.
 • اگر قصد اخذ ویزای توریستی را دارید، باید مدرکی دال بر هدف تان از سفر و رزرو هتل را آماده کنید.
 • برای ویزای تحصیلی نیز باید مدارک دانشگاهی تان را با ترجمهٔ رسمی به زبان اسپانیایی به دانشگاه مورد نظرتان ارسال کنید. برای اخذ ویزا باید تاییدیهٔ دانشگاه مقصد را همراه داشته باشید.
 • آدرس دقیق محل کار و زندگی

برای اخذ هر یک از انواع مختلف ویزا باید مدارک مربوط به آن را آماده کنید. این مدارک با توجه به شرایط کاری و شخصی هر فرد متفاوت خواهد بود. به همین دلیل می‌توانید از متخصصان ما در شرکت ساحل شنی درخشان کمک بگیرید تا بهترین مشاورهٔ ممکن را به شما بدهند. پس با شماره‌گیری ۰۲۱۵۷۹۳۸ با مشاوران ما تماس برقرار کرده و راه کارهای مؤثری را دریافت نمایید.

اخذ ویزای شینگن اسپانیا چه مراحلی دارد؟

توجه کنید که اسپانیا یک کشور توریستی است و دادن وقت مصاحبه برای تعطیلات تابستانی و نوروزی ممکن است چند هفته زمان ببرد. بنابراین حدود دو ماه پیش از زمان مورد نظر برای سفر نسبت به اخذ ویزای شینگن اسپانیا اقدام کنید.

با این حال می توانید با کمک مشاوران ما در شرکت ساحل شنی درخشان, وقتی فوری یک هفته ای الی ۵ روزه بگیرید.

شما بایستی از سفارت اسپانیا وقت مصاحبه بگیرید و کپی تقاضانامه را به سفارت ببرید.

پس از مشخص شدن روز و زمان مصاحبه، همراه با مدارک به سفارت اسپانیا بروید.

پس از آن مدارک شما در سفارت اسپانیا بررسی می‌شود. نتیجهٔ نهایی پس از سه الی شش هفته به شما اطلاع داده خواهد شد.

در صورت پذیرش، می‌توانید برای اخذ روادید اسپانیا به سفارت بروید.

توصیه می‌کنیم برای صرفه‌جویی در زمان و هزینهٔ خود، با مشاوران و متخصصان حرفه‌ای در ارتباط باشید تا در مورد مدارک خاص و نوع ویزای مورد نیاز، راهگشای شما باشند. شرکت ساحل شنی درخشان از ابتدا تا انتهای راه همراه شماست. برای ارتباط با ما با شمارهٔ ۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + دو =