ویزای شینگن با دعوت‌نامهٔ نمایشگاهی و تجاری

یکی از راه‌های اخذ ویزای شینگن، استفاده از دعوت‌نامهٔ نمایشگاهی یا تجاری است. البته دعوت‌نامه انواع مختلفی دارد و برای اهداف مختلف توسط یک شخص یا یک شرکت صادر می‌شود. نکتهٔ مهم اینکه سفارت کشورهای شینگن دعوت‌نامه‌هایی که مدارک و اسناد کافی همراه نداشته یا با هدف شما از سفر همخوانی ندارند را بررسی نمی‌کنند. بنابراین داشتن اطلاعاتی دربارهٔ انواع دعوت‌نامه و اطلاعات و مدارک پیوستی مورد نیاز بسیار حائز اهمیت است.

شما می‌توانید در این راه از شرکت ساحل شنی درخشان  کمک بگیرید. این شرکت سال‌ها به طور حرفه ای در امر اخذ ویزا شینگن از کشورهای مختلف فعالیت می‌کند. شما می‌توانید با همکاران مجرب ما تماس گرفته و مشاورهٔ لازم را دریافت کنید. برای این کار فقط کافی است با شمارهٔ ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

ویزای شینگن

شما می‌توانید با در اختیار داشتن ویزای شینگن از یکی از کشورهای عضو معاهده، به دیگر کشورها نیز سفر کنید و ممانعتی نداشته باشید. البته نوع و زمان ویزا به کشور صادر کنندهٔ ویزای شینگن بستگی خواهد داشت.

دعوت‌نامهٔ ویزای شینگن چیست؟

نخستین گام برای سفر به کشورهایی اروپایی و اخذ ویزای شینگن، جمع‌آوری مدارک مورد نیاز است. اهداف شما در ارائهٔ مدارک متفاوت است؛ اما یکی از هدف ها اثبات این مهم است که شما بعد از گذشت دورهٔ روادید، به کشورتان بازمی‌گردید. دعوت‌نامه یکی از مدارکی است که برای اثبات این موضوع به کمک شما می‌آید. دعوت‌نامه برگه‌ای است که اقوام، دوستان یا مدیران شرکت برای شما ارسال کرده و بدین وسیله از شما دعوت می‌کنند تا به آن کشور سفر کنید.

فرد دعوت کننده با این برگه تضمین می‌کند که شما قصد اقامت غیرقانونی ندارید و پس از پایان اعتبار روادید به کشورتان باز می‌گردید. داشتن دعوت‌نامه در کنار دیگر مدارک شانس پذیرفته شدن درخواست شما را افزایش می‌دهد.

انواع دعوت‌نامه

دعوت‌نامه انواع مختلفی دارد و باید با توجه به هدف شما از سفر انتخاب و ارائه شود. از انواع مختلف آن می توان به دعوت‌نامهٔ خویشاوندی، دعوت‌نامهٔ کاری، دعوت‌نامهٔ تحصیلی، دعوت‌نامهٔ درمانی، دعوت‌نامهٔ نمایشگاهی و تجاری اشاره کرد. ما در این مقاله قصد داریم دعوت‌نامهٔ نمایشگاهی و تجاری را برای شما شرح دهیم.

دعوت‌نامهٔ نمایشگاهی شینگن

دعوت‌نامهٔ نمایشگاهی که آن را با نام دعوت‌نامهٔ اسپانسر ویزای شینگن هم می‌شناسیم، نشان از اهمیت حضور شما در یک نمایشگاه یا کنفرانس دارد. این دعوت‌نامه باید از سوی فردی مرتبط با نمایشگاه یا کنفرانس نوشته شده باشد. در این دعوت‌نامه باید دلیل اهمیت حضور شما، تاریخ شروع و پایان نمایشگاه یا کنفرانس، برنامهٔ سفر و محل اقامت شما ذکر شده باشد. همچنین بایستی اطلاعات کامل فرد دعوت کننده اعم از اطلاعات تماس، شرایط شغلی، شرایط اقامتی و ارتباط وی با نمایشگاه یا کنفرانس در نامه آورده شود.

دعوت‌نامهٔ تجاری ویزای شینگن

گاهی شما به دلیل مسائل کاری و تجاری به سفر می‌روید. در این حالت دعوت‌نامهٔ شما باید از نوع تجاری باشد. در این صورت فرد دعوت کننده باید ارتباط شما با پروژهٔ کاری، دلیل اهمیت حضور شما، زمان لازم برای اقامت در کشور مقصد، برنامهٔ کاری و نوع فعالیت را به طور کامل شرح دهد. همچنین لازم است با گردآوری مدارک شغلی مانند گواهی اشتغال به کار یا تاییدیهٔ کارفرما از نیاز به حضور در کشور مقصد، به اثبات دلیل سفر خود بپردازید.

مدارک مورد نیاز

توجه داشته باشید که اگر مدارک شما ناقص باشد، پرونده ناقص بوده و در خطر رد درخواست قرار خواهید گرفت. بنابراین لازم است اصل کلیهٔ مدارک را به همراه کپی کامل ارائه کنید. اصل مدارک شخصی شما پس از مصاحبه بازگردانده می‌شود و نیازی به نگرانی نیست.

همچنین مدارک اخذ ویزای شینگن از کشورهای مختلف ممکن است با توجه به شرایط و هدف هر فرد از سفر متفاوت باشد. بنابراین لازم است با کارشناسان متبحر در این امر مشورت کنید. برای این کار می‌توانید با شمارهٔ ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس گرفته تا همکاران ما در شرکت ساحل شنی درخشان شما را در این امر یاری کنند.

از جمله مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن با دعوت‌نامه نمایشگاهی و تجاری می توان به نکات زیر اشاره کرد:

 • دو قطعه عکس رنگی با زمینهٔ سفید که اخیراً انداخته باشید.
 • گذرنامه متقاضی که تا ۶ ماه پس از درخواست ویزا اعتبار داشته باشد.
 • پاسپورت شما باید حداقل دو صفحهٔ خالی داشته باشد.
 • کپی تمامی ویزاهای دریافت شدهٔ پیشین
 • پرینت گردش مالی در ۶ ماه گذشته
 • فرم درخواست صدور ویزا. این فرم باید از سفارت مربوطه دریافت شود. پر کردن این فرم نیاز به تبحر دارد و پیشنهاد ما به شما هماهنگی با شرکت ساحل شنی درخشان  در این زمینه است.
 • بیمه‌نامۀ مسافرتی برای شرایط اورژانسی
 • ارائهٔ برنامهٔ دقیق سفر
 • نسخهٔ اصل دعوت‌نامه
 • سند مالکیتی که به نام متقاضی باشد.
 • ارائهٔ مدارک شغلی مرتبط با موضوع نمایشگاه همچون گواهی اشتغال به کار یا تاییدیهٔ کارفرما
 •  ارائهٔ معرفی نامه از انجمن، اتحادیه، اتاق بازرگانی یا هر سازمان مرتبط که خطاب به سفارتِ کشور مقصد یا شرکت‌های نمایندهٔ نمایشگاه های آن کشور باشد.
 • کارت نمایشگاه همراه با تاییدیهٔ پرداخت که شرکت های ایرانی به عنوان نمایندهٔ نمایشگاه های آن کشور صادر کرده باشند.
 • تاییدیهٔ رزرو بلیط هواپیما.
 • تاییدیهٔ رزرو هتل . باید روی سر برگ هتل امضا وجود داشته باشد.

مدارک ذکر شده باید دارای مهر ترجمهٔ رسمی بوده و به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند.

دعوت‌نامهٔ نمایشگاهی یا تجاری باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد؟

 • ثبت تاریخ نگارش نامه
 • نام سفارتی که قرار است از طریق آن برای ویزای شینگن اقدام شود باید در دعوت‌نامه ذکر شود.
 • اطلاعاتی از قبیل نام، نشانی، اطلاعات تماس و وضعیت اقامت دعوت‌کننده در اروپا (شهروند و یا دارای اقامت دائم)
 • نام متقاضی ویزا (میهمان) همراه با شمارهٔ گذرنامه
 • هدف و تاریخ دقیق سفر
 • نوع ارتباط با متقاضی
 • برنامهٔ سفر
 • در نظر داشته باشید که اعتبار ویزای نمایشگاهی با توجه به شرایط نمایشگاه و نوع نگارش دعوت‌نامه متغیر است.
 • حضور شخص متقاضی ویزای شینگن با دعوت‌نامهٔ نمایشگاهی یا تجاری در سفارت ضروری است.
 • امضا دعوت‌کننده در نامه و مدارک مکمل جانبی

مدارک مکمل بنا به شرایط هر فرد و نوع کنفرانس، پروژه یا نمایشگاه متفاوت است. شما می‌توانید در این زمینه از همکاران ما در شرکت ساحل شنی درخشان کمک بگیرید تا مدارکتان را به صورت کامل آماده کرده و شانس دریافت روادید را از دست ندهید.

مراحل اخذ ویزای نمایشگاهی شینگن چیست؟

پیشنهاد می‌شود برای دریافت اطلاعات ضروری از نحوهٔ عملکرد در سفارت کشور مقصد با همکاران ما در شرکت ساحل شنی درخشان تماس بگیرید تا روند کار را به صورت کامل برایتان شرح دهند.

پس از آن لازم است مدارک مورد نیاز را آماده کنید.

سپس باید از سفارت مربوطه وقت مصاحبه گرفته شود. پس از تعیین روز و ساعت مصاحبه، با در دست داشتن مدارک به سفارت می‌روید و به پرسش‌ها پاسخ می‌دهید. مصاحبه به زبان فارسی انجام می‌شود و نیازی به تقویت زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری برای مصاحبهٔ سفارت ندارید.

پس از آن باید بین دو تا سه هفته منتظر باشید تا نتیجه اعلام شود.

ما در شرکت ساحل شنی درخشان همواره در تلاش هستیم تا شما مسافران محترم بتوانید در کمترین زمان ممکن، بهترین نتیجه را بگیرید. پل ارتباطی ما با شما شمارهٔ ۵۷۹۳۸ است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 7 =