شرایط اخذ ویزای شینگن سوئد

کشور سوئد با دارا بودن مناطق گردشگری زیبا، فروشگاه‌های بزرگ و طبیعت بکر یکی از کشورهای زیبای اروپا به شمار می‌آید. این کشور به پایتخت خلاقیت و نوآوری معروف بوده و نه تنها گردشگران، که دانشجویان و سرمایه گذاران بسیاری را به خود جذب می‌کند. پایتخت این کشور مدرن استکهلم بوده و جزو کشورهای توسعه‌یافته با شرایط اقتصادی بسیار مطلوب می‌باشد. شما با اخذ ویزای شینگن سوئد می‌توانید از طریق گردشگری به این کشور سفر کنید تا علاوه بر لذت بردن از یک سفر رؤیایی و مدرن، شرایط اقامت خود را نیز بررسی کنید. در این مقاله دربارهٔ کشور سوئد، انواع ویزای سوئد، مدارک مورد نیاز برای اقدام به دریافت ویزا و مراحل دریافت آن توضیحاتی را در اختیار شما متقاضی محترم قرار می‌دهیم. پس با ما همراه باشید.

کشور سوئد

سوئد یکی از کشورهای توسعه یافته و مدرن اروپا محسوب شده که با توجه به شرایط بسیار مطلوب اقتصادی، یکی از مراکز هدف مهم در سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار است. کیفیت زندگی در این کشور بسیار بالاست. همین امر سبب می‌شود که هزینهٔ زندگی نیز بالا باشد. با این حال با توجه به درآمد بالای افراد، کنترل شرایط زندگی و امرار معاش کار سختی نخواهد بود. سوئد جمعیت چندان زیادی ندارد و مردم آن به نسبت در رفاه زندگی می‌کنند. در مناطق قطبی سوئد- که در بخش شمالی آن قرار دارند- ۶ ماه شب است و ۶ ماه روز. با این حال این شرایط در تمامی شهرهای سوئد وجود ندارد. واحد پول سوئد کرون است و با کشورهایی چون نروژ، فنلاند و دانمارک همسایه است.

ویزای شینگن و ویزای شینگن سوئد

شینگن به مجموعه کشورهای اروپایی گفته می‌شود که در مورد مقررات مرزی و مسافرتی خود به قوانین مشترکی رسیده اند. این کشورها با هم به صورت یکپارچه عمل می‌کنند. به این معنی که اگر ویزای یکی از کشورهای عضو اتحادیه شنگن را بگیرید، می‌توانید با همان ویزا به دیگر کشورهای متحد سفر کنید. چنانچه موفق به اخذ ویزای توریستی سوئد شوید، می‌توانید به دیگر کشورهای عضو معاهدهٔ شینگن نیز سفر کرده و تجربهٔ لذتبخش و پرباری داشته باشید. با توجه به اینکه کشورهای همسایهٔ سوئد همچون فنلاند، نروژ و دانمارک نیز عضو این معاهده هستند، با در دست داشتن روادید سوئد و سفر به این کشور، می‌توانید با کمترین هزینه از این سه کشور نیز بازدید کرده و از جاذبه های آنها لذت ببرید.

انواع ویزای سوئد

برای سفر به این کشور می‌توانید با توجه به هدف خود از سفر و مدارکی که در دست دارید یکی از انواع زیر را برای اقدام به دریافت ویزا انتخاب کنید:

 • ویزای گردشگری کشور سوئد (Sweden Tourist/Visitor Visa)
 • ویزای پزشکی کشور سوئد (Sweden Visa for Medical Purposes)
 • ویزای تجاری کشور سوئد (Sweden Visa for Business Purposes)
 • ویزای شرکت در رویدادهای فرهنگی، ورزشی، و غیره (Sweden Visa for Cultural, Sports, Film Crew or Religious Purposes)
 • ویزای مقام‌های رسمی (Sweden Visa for Members of Official Delegations)
 • ویزای کودکان زیر سن قانونی (Sweden Visa for Under-Age Children)
 • ویزای ترانسفر فرودگاهی (Sweden Airport Transit Visa)
 • ویزای سوئد برای همسر فردی که اهل سوئد بوده یا اقامت دائم این کشور را دارد..( Sweden Visa For The Wife/Husband of a Swedish citizen)
 • ویزای تحصیلی- پژوهشی (Sweden Visa for Study, Training, Research, or other type of Internship Purposes)

با توجه به شرایط و هدف تان از سفر به سوئد، یکی از انواع بالا را انتخاب نمایید. در این راه می‌توانید از متخصصان ما در شرکت ساحل شنی درخشان کمک بگیرید تا بهترین راه حل ممکن را پیش روی شما بگذارند. برای ارتباط با متخصصان ما فقط کافی است با شمارهٔ ۰۲۱۵۷۹۳۸تماس حاصل فرمایید.

 

 

مدارک مورد نیاز برای اقدام به اخذ ویزا

پیش از هر کاری لازم است با همکاری مشاوران ما در شرکت ساحل شنی درخشان، امور مربوط به فرم تقاضانامه آنلاین را در سایت سفارت کشور سوئد به انجام برسانید. سپس مدارک زیر را حاضر کنید:

 • عکس ۴×۶ با زمینهٔ سفید که بدون روتوش بوده و اخیراً گرفته شده باشد.
 • اصل شناسنامه و یک نسخه کپی همراه با ترجمهٔ رسمی انگلیسی.
 • اصل گذرنامه به همراه کپی از تمام صفحات عکس دار. (توجه داشته باشید که پاسپورت شما از زمان درخواست ویزا باید تا ۶ ماه اعتبار داشته باشد.)
 • به همراه داشتن گذرنامه‌های قبلی و کپی از صفحات عکس دار و مهرشدهٔ آن.
 • بیمه مسافرتی که باید دارای حداقل ۳۰۰۰۰ یورو اعتبار باشد. این بیمه بدان سبب مورد نیاز است که در صورت نیاز به فوریت‌های پزشکی و درمان‌های اورژانسی، بلافاصله اقدامات لازم برایتان انجام بگیرد.
 • در دست داشتن مدارک بانکی برای اثبات موجودی مورد نیاز در حساب بانکی. چنانچه خودتان هزینه‌های سفر را متقبل می‌شوید، باید مواردی از جمله رزرو هتل را در دست داشته و حساب بانکی‌تان نشان از موجودی لازم برای برآورده کردن نیازهای مالی در کشور سوئد داشته باشد. در صورتی که فرد دعوت کننده هزینه‌های شما را می‌پردازد، باید ریز حساب بانکی او ضمیمه شود. (تمامی مدارک باید به صورت رسمی به ترجمهٔ انگلیسی درآیند.)
 • لازم است فرم تقاضانامه را همراه با مهر و امضا در لیست مدارک خود لحاظ کنید.

مدارکی از جمله گواهی آخرین فیش پرداختی بیمه، اصل دفترچهٔ بیمه، گواهی اشتغال به کار، روزنامهٔ رسمی در صورت کارفرما بودن و گواهی دانشگاه برای دانشجویان نیز لازم است. توجه داشته باشید که تمامی این مدارک باید به صورت رسمی توسط مؤسسات دارالترجمه به زبان انگلیسی ترجمه شوند.

چنانچه دعوتنامه دارید، فرد دعوت کننده نیز باید مدارکی همچون فیش حقوقی، حساب بانکی و گواهی اشتغال به کار را در اختیار قرار دهد.

برای اخذ ویزای شینگن سوئد چه مراحلی را در پیش داریم؟

پس از پر کردن فرم تقاضانامه و گردآوری مدارک، لازم است نسبت به تنظیم وقت مصاحبه اقدام کنید. بررسی اولیهٔ مدارک به طور معمول دو تا سه هفته طول می‌کشد که این زمان بسته به زمان مورد نیاز برای صدور رأی تا شش هفته ادامه بیاید.

انجام امور اخذ ویزا و مدارکی که بسته به شرایط هر فرد مورد نیاز است، امری تخصصی بوده و برای صرفه‌جویی در زمان و هزینه، لازم است با مشاوران و متخصصان حرفه‌ای در ارتباط باشیم. ما در شرکت ساحل شنی درخشان همواره در خدمت شما خواهیم بود تا بتوانید در کمترین زمان ممکن، بهترین نتیجه را بگیرید. پل ارتباطی ما با شما شمارهٔ ۵۷۹۳۸ است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =