جاذبه‌های گردشگری دانمارک

دانمارک کشور غذاهای لذیذ و تاریخ کهن است که در جنوب منطقهٔ اسکاندیناوی قرار دارد. این کشور دارای اماکن زیبای گردشگری و تفریحی است که گردشگران زیادی را به خود جلب می‌کند. شما می‌توانید با اخذ ویزای شنگن دانمارک به این کشور زیبا بروید و از شهرهای معروف آن همچون کپنهاگ، ادنسه و اسکاگن دیدن کنید. بازدید از کشور دانمارک به عنوان یک کشور توریستی کمی برای ما ایرانی‌ها غیرملموس بوده و به این کشوری به عنوان کشوری برای مهاجرت نگاه می‌کنیم. ما تلاش کرده‌ایم در این مقاله به بررسی ده جاذبهٔ پرطرفدار دانمارک بپردازیم تا شما را با زیبایی‌های آن آشنا کنیم و اطلاعات مفیدی را دربارهٔ اماکن دیدنی‌اش در اختیارتان بگذاریم. پس با ما همراه باشید.

     ۱. جزایر فارو (Faroe Islands)

جزایر فارو یکی از زیباترین و مهم‌ترین اماکن گردشگری در دانمارک هستند. این جزایر جایی مابین دریای نروژ و اقیانوس آتلانتیک شمالی قرار گرفته اند. مردم ساکن در این جزایر از طریق ماهیگیری و زراعت به زندگی می‌پردازند و  بسیار مستقل عمل می‌کنند. مناظری که در جزایر فارو می‌بینید را در هیچ کجای دیگر نخواهید دید و همین موضوع این جزایر را خاص و بکر می‌کند. در واقع فارو یک مکان رؤیایی است. آب و هوایی مه گرفته و پاک، صخره های پوشیده از سبزه و جلبک، دریای بی انتها پیش چشم و آرامشی مثال نزدنی. می‌توانید به تماشای ماهیگیری بومی‌های فارو بروید و حتی سالم‌ترین غذاهای دریایی و محلی را نیز میل کنید. البته خودتان هم می‌توانید ماهیگیری کنید. گاهی آفتاب بر جزایر می‌تابد و روی کلبه‌های چوبی ساکنین می‌افتد. پرندگان ساحلی زیادی هم دور و برتان به پرواز درمی‌آیند و این از حیث هماهنگی با طبیعت اهمیت بسیاری دارد. از طرفی در تابستان جشنواره های هنری و موسیقی زیادی در این جزایر برگزار می‌شود که اگر در این زمان در فارو باشید، یکی از شادترین و هیجانی‌ترین لحظات سفر خود را رقم زده اید. از دیگر جاذبه‌های گردشگری این جزایر می‌توان به کلیسای آن هم اشاره کرد؛ یک کلیسای قدیمی که آرامش خاصی را فارغ از بحث مذهب به شما می‌بخشد. فارو را باید به چشم خود ببینید تا زیبایی‌هایش را دریابید.

     ۲. کپنهاگ (Copenhagen)

می‌رسیم به پایتخت کشور دانمارک که سراسر جاذبهٔ گردشگری است. می‌پرسید چطور؟ خب بگذارید ابتدا گمی از خود پایتخت برایتان بگویم تا بعد سری بزنیم به اماکن گردشگری آن. کپنهاگ را می‌توان بزرگ‌ترین شهر دانمارک قلمداد کرد. شرایط زندگی در این شهر بسیار امروزی و مدرن بوده و از استانداردهای بالایی برخوردار است. می‌توانید رستوران های بسیار خوبی در کپنهاگ پیدا کنید و نوشیدنی های خوبی در کافه‌ها بنوشید. از مهم‌ترین اماکن این شهر شهربازی تیوولی است که روح شما را زنده می‌کند. بازی‌های بسیار هیجان انگیز، تئاترهای جذاب، کنسرت های نشاط آور و جشنواره های خوب، همه و همه در این مکان هستند.

پس از آنکه از تیوولی بیرون آمدید با کمی پیاده روی به موزهٔ ملی دانمارک می‌رسید تا با تاریخ این کشور ارزشمند آشنا شوید. دیدن موزهٔ ملی و آشنایی با فرهنگ و تاریخ دانمارک از طریق کتیبه‌های سنگی و دیگر اشیای موجود در موزه باعث می‌شود حس کنید این کشور را بیش از پیش می‌شناسید و می‌توانید ارتباط بهتری با آن برقرار کنید. گالری ملی دانمارک هم همین حس را به شما می‌دهد. علاوه بر نمایش هنر و هنرمندان دانمارکی، آثار ارزشمندی از هنرمندان جهان همچون پیکاسو را نیز می‌توانید در این گالری پیدا کنید. از دیگر اماکن گردشگری در کپنهاگ می‌توان به برج گرد، بندر نیهاون، خیابان استروگ (برای خرید) اشاره کرد. اما اینها فقط بخشی از اماکن گردشگری در کپنهاگ هستند و جاذبه‌های این شهر شما را حسابی به خود مشغول می‌کند.

     ۳. ادنسه (Odense)

ادنسه سومین شهر بزرگ دانمارک است که زندگی مدرن و معماری سنتی به خوبی در کنار هم در هارمونی هستند. می‌توانید قرارگیری خیابان ها و زندگی مدرن و امروزی را در کنار اماکن و آثار تاریخی و معماری کهن به چشم ببینید و این حس خاصی به شما می‌دهد. معماری شهری ادنسه بسیار جذاب است. یکی از جذاب ترین اماکن تاریخی در این شهر برای گردشگران موزهٔ هانس کریستین اندرسون می‌باشد. از دیگر اماکن تاریخی می‌توان به مقبرهٔ شاه کانوت و آسیاب‌های بادی خارج از شهر اشاره کرد. قلعهٔ اگسکو، یک بنای باابهت است که به دوران رنسانس برمی گردد. این قلعه دارای کمترین میزان مرمت و بازسازی در کل قارهٔ اروپاست. می‌توانید در منطقهٔ پیاده روی قدم بزنید و از گالری اتومبیل‌های قدیمی در این قلعه دیدن کنید. اگر به موزه علاقه‌مند هستید، موزهٔ راه آهن ادنسه را نیز از دست ندهید. این موزه در نزدیکی کلیسای جامع ادنسه قرار دارد و  می‌توانید در آن سیر تحول تکنولوژی را ببینید و متحیر شوید. تالار هنر برندتز، روستای فونن و تالار شهر ادنسه از دیگر مکان‌های جذاب در این شهر هستند که می‌توانید با تاریخ و طبیعت آنها لحظات بسیار خوش و آرامش بخشی را برای خودتان بسازید.

     ۴. ریوریا (Riviera)

ریوریای دانمارک یکی از زیباترین خط ساحلی این کشور است. شما می‌توانید بهترین تفریحات ساحلی خود را همراه با استفاده از مناظر بکر و دیدنی طبیعت در این خط ساحلی تجربه کنید. این ساحل در امتداد شیلند و در بخش مالی آن قرا دارد. می‌توانید در این منطقه از سواحل زیبا و مناظر زیبا آن با پوشش گل رز لذت ببرید، در جنگل های اطراف آن به طبیعت گردی بپردازید و هوای تازه تنفس کنید، به تماشا و بازدید از قلعه‌های تاریخی همچون قلعهٔ فردریکسبورگ بروید، در پوشش شنی ساحل به انجام ورزش های ساحلی بپردازید و از تنوع گیاهی و جانوری در طبیعت آن حسابی لذت ببرید.

     ۵. کرتمیند (Kerteminde)

کرتمیند برای کسانی مناسب است که می‌خواهند در شهری رفت و آمد کنند که تاریخ را جلوی چشمشان بیاورد! بله. کرتمیند چنین جایی است؛ کوچه‌های باریکی که سنگ فرش دارند و خانه های قدیمی در آنها خودنمایی می‌کنند. جایی که به جزایر فونن نزدیک است و توریست‌ها می‌توانند هر وقت که بخواهند یک دل سیر دریا را تماشا کنند. شهری که رستوران های خوبی دارد و می‌توانند غذاهای خوشمزۀ دانمارکی را بچشند و لذت ببرند. در این شهر می‌توانید به نمایشگاه کشتی وایکینگ‌ها بروید و با صنعت زیبا و جذاب کشتی سازی از گذشته تا به امروز آشنا شوید. یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری بسیار مهم در کرتمیند خانۀ یوهانس لارسن است. یوهانس لارسن یک نقاش معروف است و بسیاری از گردشگران برای دیدن خانۀ این هنرمند به کرتمیند سفر می‌کنند.

     ۶. آرهوس (Aarhus)

آرهوس دومین شهر بزرگ دانمارک و به عبارتی شادترین شهر این کشور است! بیشتر جمعیت این شهر را جوانان تشکیل می‌دهند و به همین دلیل مراکز تفریحی زیادی در شهر برپاست. موسیقی خیابانی، رقص و پایکوبی، فستیوال‌های مختلف و دیگر برنامه های تفریحی باعث شده گردشگران برای داشتن ساعاتی خوب و خوش‌گذرانی به این شهر بروند. وجود جنگل های زیبا در اطراف شهر باعث شده بتوانید از طبیعت هم لذت ببرید. برای اینکه این شهر مورد سلیقۀ تمام گردشگران باشد فقط به اماکن ارزشمند تاریخی نیاز است که آن هم در این شهر وجود دارد. آرهوس یک شهر تمام و کمال است که در سال ۲۰۱۷ پایتخت فرهنگی اروپا نیز شناخته شد. می‌توانید در موزۀ فضای باز شهر قدیمی به دیدن ساختمان های قدیمی بروید و از دیدن معماری متفاوت در طول تاریخ لذت ببرید. در خیابان مولستین پیاده روی کنید و در این خیابان زیبا عکس بگیرید. در رستوران های میدان لاتین غذاهای دل‌چسب میل کنید و از فروشگاه‌های خوبش خرید کنید. به کوه یخ در بندر آرهوس بروید و ساختمان های مدرن و با شکوهش را ببینید. به علاوه در بندر به تفریحات دیگر نیز بپردازید.

      ۷. برنهلم (Bornholm)

برنهلم نام یکی دیگر از جزایر زیبا در بالتیک است که دارای مناظر بسیار زیبا و طبیعت بکر می‌باشد. جنگل های این جزیره فضای بسیار روح افزایی دارند و پیاده روی در این جنگل های حفاظت شدۀ آلمینگدن حس آرامش خاصی را به شما می‌دهد. پرندگان زیادی در این منطقه وجود دارد که تنوع آنها و زیست بومشان برای عاشقان حیوانات بسیار جذاب است. صخره های زیبای برنهلم در کل دانمارک زبانزد است. علاوه بر تمام زیبایی‌های طبیعی، می‌توانید از کلیسای برنهلم هم دیدن کنید. این  کلیسا تماماً از سنگ ساخته شده و نمای زیبایی دارد. در نزدیکی برنهلم شهرهای اسکاندیناوی دیگری هم وجود دارد که با صرف زمانی اندک می‌توانید آنها را هم از نزدیک ببینید. در این جزیره فانوس‌های دریایی زیبایی وجود دارد که در شب ها منظرۀ رؤیایی را برایتان به وجود می‌آورند. در برنهلم می‌توانید شب را تا صبح با نور فانوس های دریایی و صدا آب سر کنید و یک شب عاشقانه را برای خودتان رقم بزنید.

     ۸. راسکیله (Roskilde)

راسکیله شهر فستیوال‌هاست! این شهر در فصل بهار بسیار پرطرفدار می‌شود و گردشگران زیادی از سراسر دنیا برای دیدن جشنواره های مختلف به این شهر می‌آیند. کلیسای جامع راسکیله قدمت تاریخی دارد و از سوی سازمان جهان یونسکو به ثبت رسیده است. موزۀ کشتی وایکینگ نیز که موزۀ ملی دانمارک محسوب می‌شود، صحنه‌های مهیج و عجیبی از کشتی سازی و قایق سازی از قرون وسطا را به نمایش می‌گذارد که بازدید از آن مورد توجه گردشگران زیادی است. در این موزه بیش از هر چیز پنج کشتی باقی مانده از وایکینگ ها جلب توجه می‌کند که مربوط  به سال ۱۹۶۲ است.همچنین قصر آجری در این شهر از توجه بالایی برخوردار است و نمای زیبا و معماری خاص آن بسیار دیدنی است. راسکیله شهر پرهیاهو و زیبایی است و قطعاً از بودن در این شهر مسرور و راضی خواهید شد.

     ۹. آکواریوم ملی دانمارک (National Aquarium)

آکواریوم ملی دانمارک را باید از نزدیک ببینید! این آکواریوم یکی از بزرگ‌ترین و معروف‌ترین آکواریوم‌های جهان محسوب می‌شود که گونه های گیاهان و حیوانات دریایی در آن بسیار متنوع و چشمگیر هستند. ساختمان این آکواریوم زیبایی منحصر به فردی داشته و در بندر کاستروپ و در جنوب کوپنهاگ قرار دارد. بنابراین می‌توانید در کمتر از بیست دقیقه دوباره به مرکز شهر بازگردید. محیط آرام و وسعت شیشه ها باعث شده حس کنید به واقع در دل دریا هستید و حتی در بخش هایی از آکواریوم می‌توانید به حیوانات غذا هم بدهید. نام دیگر این آکواریوم ملی سیارۀ آبی است و بازدید از آن برای هر کس که به دانمارک سفر می‌کند ضروری است.

     ۱۰. بیلوند (Billund)

بیلوند را خیلی از شما خوانندگان محترم می‌شناسید. بله، درست حدس زدید. این شهر کوچک همان شهر لگوهاست. بیلوند شهری است که سازندۀ لگو برای نخستین بار این وسیلۀ بازی خاص و دوست داشتنی را وارد بازار دنیا کرد و هنوز که هنوز است، از مفرح ترین بازی‌های کودکان تا بزرگسالان به شمار می‌رود. شما می‌توانید از کارخانۀ لگو که بیرون از شهر واقع شده دیدن کنید و همچنین متنوع ترین لگوها را در این شهر بیابید. به شهربازی لگولند بروید و از تفریحات هیجان انگیز در این پارک تفریحی نهایت لذت را ببرید. بیشتر بخش های این پارک تفریحی از لگو ساخته شده و در این ساخت و ساز از بیش از چهل میلیون لگو استفاده شده است. همچنین می‌توانید در باغ وحش جیسکود در شمال شرقی بیلوند تنوع حیوانات را ببینید. این باغ وحش یکی از بهترین‌های دنیاست و نوع حفاظت از حیوان ها و تنوع جانوری در آن بسیار خاص است.

 

دانمارک کشوری جذاب برای گردشگری، تحصیل و اقامت محسوب می‌شود. برای اخذ ویزای دانمارک و سفر به این کشور دیدنی، حتماً با شماره‌گیری ۵۷۹۳۸  با همکاران ما در شرکت ساحل شنی درخشان تماس بگیرید تا با اخذ ویزای شنگن دانمارک به صورت انفرادی یا با خانواده و دوستان به این سرزمین خاص سفر کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − دوازده =